Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДАТА ПОЧАТКУ ОКУПАЦІЇ

17 вересня 2015, 09:06
271
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада на вечірньому засіданні 15 вересня прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» (урядовий законопроект № 2954).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Мета Закону - визначення фактичної дати початку тимчасової окупації Криму для запобігання безповоротним негативним наслідкам для майнових та немайнових прав і обов'язків громадян та юридичних осіб України, а також посилення позиції України у рамках вирішення спорів проти РФ в ЄСПЛ та інших міжнародних юрисдикційних органах.

Встановлено, що датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Як заявив Міністр закордонних справ Павло Клімкін, представляючи законопроект у парламенті, фактичне захоплення Автономної Республіки Крим відбулося 26 лютого, а порушення збройними силами РФ порядку перетину кордону - 20 лютого, що підтверджено відповідними юридично-правовими нормами.

У зв'язку з цим із Закону про ВЕЗ «Крим» виключено норми, в яких говориться, що початком тимчасової окупації території АРК та міста Севастополя вважається дата набрання чинності Резолюцією № 68/262 Сесії Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року про підтримку територіальної цілісності України.

Новою редакцією передбачається, що до платників податків, які на початок тимчасової окупації були на території АРК і Севастополя, не застосовуються починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому почалася тимчасова окупація, фінансові та штрафні санкції за порушення вимог порядку подання, обчислення, правильності заповнення податкових декларацій (податкової звітності) та повноти сплати сум податків і зборів.


ПРОТЕ:

Таким чином, для платників податків з Криму у черговий раз змінили правила розрахунку податків і штрафних санкцій, що може привести до деякої плутанини.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини