Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

СТАБІЛІЗАЦІЯ ВАЛЮТНОГО РИНКУ

7 вересня 2015, 09:05
119
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Нацбанк послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених у першій половині цього року для стабілізації валютного ринку. Ці кроки з лібералізації валютного регулювання закріплено в постановах від 03.09.2015 р. № 581 і № 582.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Національний банк збільшив обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15 000 до 20 000 грн на добу. Послаблення направлене на відновлення довіри до банківської системи і припливу валютних депозитів.

Регулятор дозволив при купівлі клієнтами банків іноземної валюти не враховувати залишки коштів на їхніх рахунках у валюті 3-ї групи Класифікатору іноземних валют і банківських металів. Це дозволить клієнтам, які мають на рахунках залишки неконвертованих валют, купувати іноземну валюту.

Уточнено вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті. Відтепер вимога не поширюватиметься на кошти, повернені за ініціативою іноземного банку в дводенний строк.

Скасовано вимогу щодо обов'язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з Державної фіскальної служби, що засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.

Вводиться заборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої було здійснено до 1 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника і кредитора в зобов'язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Віднині компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов'язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

Крім того, незмінними залишилися вимоги щодо 90-денного строку розрахунків за експортно-імпортними операціями та обов'язкового продажу на міжбанку 75% надходжень валютної виручки на користь резидентів. Такий продаж здійснюється без доручення клієнта і виключно наступного дня після зарахування коштів на розподільний рахунок.

Зміни набрали чинності 4 вересня і діють до 4 грудня 2015 року включно.

ПРОТЕ:

Полегшивши здійснення поточних операцій, такі заходи істотно ускладнять стягнення заборгованості за правочинами, що мали місце до 2014 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини