Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕКОЛОГИ Б'ЮТЬ НА СПОЛОХ

12 серпня 2015, 09:00
250
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Всеукраїнська екологічна ліга та Асоціація рибалок України закликають уряд припинити незаконний промисловий видобуток піску на Дніпрі землесосними снарядами, що призводить до забруднення русла річки, а також вжити заходів для обмеження викидів шкідливих речовин у Дніпро.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Громадські організації висувають кілька вимог до уряду, зокрема щодо скорочення викидів забруднюючих речовин, ухвалення закону про обмеження використання фосфатних мийних засобів і перехід на безфосфатні засоби.

«Наступний крок - обмежити роботи всього гідротехнічного обладнання, розробити програму дій з очищення русла. І тільки в рамках цієї програми дозволяти такі заходи. Ці кроки дадуть можливість збільшити проточність і досить швидко очистити воду в Дніпрі», - зазначає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

За словами голови Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, сьогодні земснаряди на Дніпрі працюють виключно для видобутку піску й не виконують життєво необхідних для річки функцій із розчищення мілини й витоків малих річок. Видобування піску біля берегів призводить до намивання мулу та бруду посередині річки, річка стає мілкою, не може бути судноплавною і втрачає значну частину фауни. Крім того Чистяков закликає уряд спростити процедуру отримання дозволів, щоб зацікавлені інвестори могли провести поглиблення дна на Дніпрі під контролем держави.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням скоординувати роботу відповідальних відомств, щоб затвердити проектну документацію з поглиблення дна Дніпра та провести необхідні роботи вже у 2015 році.

За оцінками експертів, головними причинами, які стримують вантажне та пасажирське річкове судноплавство, а також заважають нарощуванню обсягів річкових вантажоперевезень, є аварійно небезпечні ділянки в Дніпровському та Дніпродзержинському водосховищах і недостатня пропускна здатність судноплавства річки Південний Буг.

ПРОТЕ:

Питання про незаконний видобуток піску порушувалося вже не раз, от тільки практичних результатів у вигляді врегулювання даної діяльності це не давало.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини