Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРИВАТИЗАЦІЯ

15 липня 2015, 09:06
189
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Голова Фонду державного майна Ігор Білоус розповів про майбутню реформу у сфері приватизації.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

«У нас є три пріоритети. Перший - приватизація стратегічних об'єктів, другий - поліпшення корпоративного управління об'єктами, які переходять до нас, і третій - спрощення законодавства та власне процедури приватизації. Ми повинні зробити цей процес максимально легким і максимально прозорим. І показати всьому світу, що ми можемо», - підкреслив чиновник.

Впровадженню революційних реформ, запланованих Фондом, сприятиме налагодження діалогу з парламентом. «Говоритимемо окремо з кожною фракцією», - поділився планами І. Білоус.

Серед першочергових законопроектів, які треба прийняти, це зміни щодо скасування обов'язкового продажу пакетів акцій розміром 5 - 10% на фондових біржах перед приватизацією великого пакета на конкурсі: «Я не знаю, чому такий продаж практикувався, але він є абсолютно збитковим, і тому його потрібно терміново скасувати».

Також планується залучати радників до приватизації стратегічно важливих підприємств. Така професійна допомога в підготовці до приватизації розширить коло інвесторів, посилить конкуренцію і в результаті підвищить ціну продажу об'єктів.

Голова Фонду повідомив, що заради захисту національних інтересів на законодавчому рівні буде розширено обмеження щодо участі в приватизації. Брати участь в приватизації не зможуть:

- юрособи, зареєстровані в офшорних зонах або країнах, включених FATF до переліку країн, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом;

- юрособи, в майні яких доля держвласності становить більше 25%;

- особи, які прямо або побічно контролюються вищезазначеними особами;

- юр- і фізособи, щодо яких застосовано санкції.

ПРОТЕ:

Не виключено, що парламент відмовиться підтримати ініціативи Фонду з проведення відповідної реформи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини