ПРАВОВА ПОДІЯ:
Голова Фонду державного майна Ігор Білоус розповів про майбутню реформу у сфері приватизації.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
«У нас є три пріоритети. Перший - приватизація стратегічних об'єктів, другий - поліпшення корпоративного управління об'єктами, які переходять до нас, і третій - спрощення законодавства та власне процедури приватизації. Ми повинні зробити цей процес максимально легким і максимально прозорим. І показати всьому світу, що ми можемо», - підкреслив чиновник.
Впровадженню революційних реформ, запланованих Фондом, сприятиме налагодження діалогу з парламентом. «Говоритимемо окремо з кожною фракцією», - поділився планами І. Білоус.
Серед першочергових законопроектів, які треба прийняти, це зміни щодо скасування обов'язкового продажу пакетів акцій розміром 5 - 10% на фондових біржах перед приватизацією великого пакета на конкурсі: «Я не знаю, чому такий продаж практикувався, але він є абсолютно збитковим, і тому його потрібно терміново скасувати».
Також планується залучати радників до приватизації стратегічно важливих підприємств. Така професійна допомога в підготовці до приватизації розширить коло інвесторів, посилить конкуренцію і в результаті підвищить ціну продажу об'єктів.
Голова Фонду повідомив, що заради захисту національних інтересів на законодавчому рівні буде розширено обмеження щодо участі в приватизації. Брати участь в приватизації не зможуть:
- юрособи, зареєстровані в офшорних зонах або країнах, включених FATF до переліку країн, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом;
- юрособи, в майні яких доля держвласності становить більше 25%;
- особи, які прямо або побічно контролюються вищезазначеними особами;
- юр- і фізособи, щодо яких застосовано санкції.
ПРОТЕ:
Не виключено, що парламент відмовиться підтримати ініціативи Фонду з проведення відповідної реформи.