Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПЕРЕВІРКА НА ПІДПРИЄМСТВІ

2 квітня 2015, 09:04
219
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДРС радить ретельно перевіряти правильність оформлення посвідчення на проведення перевірки.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Якщо на підприємство прийшла перевірка, Державна регуляторна служба радить завжди пам'ятати, що органи держнагляду мають право здійснювати планові заходи з державного контролю за умови письмового повідомлення суб'єкта господарювання не пізніше ніж за 10 днів до дня здійснення цих заходів.

Суб'єкт господарювання має право не допускати посадову особу органу держнагляду до здійснення планового заходу у разі неотримання повідомлення.

Треба завжди ретельно перевіряти правильність оформлення посвідчення на проведення заходу, а саме:

- наявність у посвідченні всіх реквізитів, встановлених ч. 3 ст. 7 Закону «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

- особливу увагу звертати на розділ посвідчення, в якому вказуються підстави для здійснення заходів. У цьому розділі, окрім визначених законом підстав для проведення заходів держнагляду, обов'язково мають бути зазначені реквізити розпорядчого документа Кабміну, яким було надано дозвіл на проведення відповідного заходу або якщо перевірка проводиться за рішенням суду, на вимогу посадових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом, посилання на відповідні рішення або вимоги.

Також необхідно пам'ятати, що під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення перевірки, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні на проведення держнагляду.

Під час проведення планових заходів суб'єкт господарювання повинен знати:

- протягом 1 року більше 1 планового заходу держнагляду щодо 1 суб'єкта господарювання не допускається;

- питання, щодо яких здійснюватиметься держнагляд, визначаються залежно від цілей заходу з урахуванням ступеня ризику від здійснення госпдіяльності. Переліки таких питань затверджуються наказом органу держнагляду.

Слід зазначити, що в 2015 році, окрім Державної фіскальної служби, право на здійснення перевірок без отримання дозволу Кабміну або заявки суб'єкта господарювання щодо його перевірки надано Держфінінспекції.

ПРОТЕ:

У принципі, ДРС лише узагальнила вже відомі норми, що стосуються проведення перевірок і особливо прав того, хто перевіряється.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини