Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

МОНІТОРИНГ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ

3 грудня 2014, 09:04
222
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Постановою № 755 від 28 листопада 2014 року НБУ затвердив Положення про нагляд (оверсайт) за платіжними системами та системами розрахунків.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Положення визначає основні організаційні принципи та порядок здійснення нагляду за платіжними системами, критерії та порядок визначення важливості платіжних систем, а також вимоги до системно важливих систем. При цьому ключова увага приділяється системам, віднесеним НБУ до значущих.

До значущих потрапляють системно важливі, соціально важливі та важливі. Приналежність системи до однієї з цих категорій встановлюється НБУ за підсумками поточного моніторингу.

Системно важливою платіжною системою може вважатися та система, яка: проводить не менше 10% від загальної кількості міжбанківських переказів; здійснює перекази коштів за угодами з державними цінними паперами; забезпечує врегулювання зобов'язань учасників інших платіжних систем.

Соціально важливою системою вважається система, через яку здійснюється більше 10% внутрішньодержавних та трансграничних переказів коштів від загальної кількості переказів в Україні, або яка здійснює операції з використанням електронних платіжних засобів, частка яких перевищує 10% загальної суми операцій, виконаних системами роздрібних платежів в Україні.

Важливою визнається платіжна система:

1) яка забезпечує міжбанківські перекази на суму від 5 до 10% загальної суми таких переказів в Україні;

2) здійснює внутрішньодержавні та трансграничні перекази коштів на суму від 5 до 10% загальної суми таких переказів в Україні;

3) що здійснює операції з використанням електронних платіжних засобів, частка яких становить від 5 до 10% загальної суми операцій, виконаних системами роздрібних платежів в Україні;

4) здійснює внутрішньодержавні перекази коштів на суму від 5 до 10% загальної суми таких переказів в Україні;

5) здійснює внутрішньодержавні та трансграничні перекази коштів на суму більше 5% загальної суми таких переказів в Україні.

Після проведення моніторингу платіжні системи повинні надавати Національному банку звітність двічі на рік: у лютому (за підсумками другого півріччя)таі серпні (за підсумками першого півріччя).

ПРОТЕ:

Моніторингу підлягатимуть усі платіжні системи, але для тих, які не віднесено до категорії значущих, вимоги будуть ліберальнішими.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини