Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СЛУЖБА В АТО

27 листопада 2014, 09:06
128
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держслужба у справах ветеранів війни та учасників АТО у листі від 21 листопада роз'яснила порядок надання статусу учасника бойових дій працівникам підприємств, установ або організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в АТО.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Для надання статусу учасника бойових дій керівники підприємств у місячний строк після завершення їх працівниками виконання завдань, пов'язаних з АТО, подають до міжвідомчої комісії (створеної Держслужбою у справах ветеранів війни та учасників АТО) на кожну людину окремо довідки і документи, що додаються до них. Форма довідки передбачена в додатку 2 до Порядку надання статусу учасника бойових дій.

Що ж до документів, що додаються до довідки, то маються на увазі документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО або направлення у відрядження для прямої участі в АТО. Наприклад, витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень на відрядження, книг нарядів, матеріалів службових розслідувань за фактами отримання поранень. Також до довідки додаються документи, які були підставою для прийняття керівниками підприємств рішення про направлення осіб в таке відрядження.

Окрім довідки і документів, що додаються до неї, на розгляд міжвідомчої комісії подаються: виписка з наказу Антитерористичного центру при СБУ про залучення підприємства або окремих працівників до виконання завдань АТО; заява особи про надання статусу учасника бойових дій із зазначенням місця його проживання; згода на збір та обробку персональних даних; копія сторінок 1 і 2 та розділу «Місце проживання» паспорта особи; копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; інформаційна картка особи, яка брала участь в АТО. До речі, копії документів, що надаються, мають бути засвідчені підписом керівника підприємства та печаткою.

У посвідченнях, маршрутних листах, товарно-транспортних накладних тощо відмітки про місце перебування особи у відрядженні (населений пункт, підпис та печатка) мають підтверджувати факт перебування особи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції.

Надані відомості про особу буде внесено до єдиного реєстру учасників АТО. Також слід зазначити, що працівникам підприємств, яким надається статус учасника бойових дій, посвідчення учасника і відповідний нагрудний знак видають органи соцзахисту населення за місцем реєстрації.

ПРОТЕ:

Як показує практика, зібрати документи, що підтверджують перебування військовослужбовця в зоні АТО, не так-то просто. На сьогодні статус учасника бойових дій отримало всього близько 2,5 тисяч українців.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини