Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВЛАДА НА БОЦІ БІЗНЕСУ

20 листопада 2014, 09:02
142
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держпідприємництво виступає з пропозицією передати право розгляду адміністративних справ за порушення законодавства в дозвільній сфері, сферах ліцензування та державного нагляду і контролю від судів до Держпідприємництва як уповноваженого органу в цих сферах.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з чинним КпАП Держпідприємництво має право складати адміністративні протоколи за порушення законодавства в дозвільній сфері, сферах ліцензування та державного нагляду і контролю (ст. 166-10, 166-12, 166-21, 188-38, 188-45 КпАП).

Останнім часом відомство активізувало роботу з притягнення до відповідальності посадових осіб дозвільних органів. Проте результати судових розглядів невтішні - у більшості випадків справи закриваються у зв'язку з пропущенням строку накладення адміністративного стягнення.

Таким чином, зусилля Держпідприємництва щодо захисту прав суб'єктів господарювання та притягнення до відповідальності порушників законодавства витрачаються даремно.

Тому Держпідприємництво виступає з пропозицією передати право розгляду вищезгаданих адміністративних справ від судів до Держпідприємництва як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику та державну політику з питань ліцензування, дозвільної системи і нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

ПРОТЕ:

Це не означає, що посадова особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не зможе захистити свої права в суді. Згідно із законодавством рішення посадових осіб у адміністративних справах може бути оскаржено в суді.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини