Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

І ЗНОВУ ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР

18 листопада 2014, 09:03
155
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС у роз'ясненні від 14 листопада заспокоїла орендодавців - сума орендної плати не оподатковується військовим збором.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

З недавніх пір згідно з Податковим кодексом дохід від деяких цивільно-правових договорів оподатковується військовим збором. Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу за договором оренди наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно в користування за плату на певний строк. Договір оренди є цивільно-правовим, і фізособа дійсно отримує від нього певний дохід.

Але, як зазначають податківці, під об'єктом оподаткування військовим збором слід розуміти дохід, який нараховується платнику податків у зв'язку із відносинами трудового найму на підставі укладених трудових і цивільно-правових договорів.

Тому не оподатковується військовим збором сума доходу, нарахованого у вигляді орендної плати, що виплачується суб'єктом господарювання фізособі за договором оренди нерухомого (рухомого) майна.

ПРОТЕ:

Орендодавцям не варто забувати про податок на нерухомість. Сплачувати цей податок доведеться як фізичним, так і юридичним особам. Податок з'явився ще на початку минулого року, але в серпні 2014 р. потрапив під податкові канікули. Цього літа він повернувся, причому в модифікованому вигляді: якщо минулого року оподатковувалася тільки житлова площа, то тепер, згідно з антикризовим пакетом законів, - загальна.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини