Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРИМУСОВЕ СПИСАННЯ

18 листопада 2014, 09:02
191
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі від 13 листопада НБУ роз'яснив питання повернення банками платіжних вимог на примусове списання коштів. Держвиконавцям не зрозуміло, чому окремі банки повертають без виконання платіжні вимоги внаслідок відсутності на другому та третьому екземплярах підписів відповідальних осіб стягувача і відбитка печатки.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

НБУ пояснює, що загальні правила, види і стандарти розрахунків банків та їх клієнтів встановлює Інструкція про безготівкові розрахунки в нацвалюті. Глава 2 цієї Інструкції встановлює правила документообігу, які поширюються як на платіжні доручення клієнта, так і на платіжні вимоги стягувачів. Відповідно до пункту 2.24 зазначеної глави списання коштів (як у повній, так і в частковій сумі) з рахунка платника здійснюється на підставі екземпляра розрахункового документа, який залишається на зберіганні у банку платника.

При цьому пунктом 2.7 глави 2 Інструкції встановлено вимогу до екземпляра розрахункового документа і реєстру платіжних вимог, які залишаються у банку. Цей екземпляр повинен містити відбиток печатки (якщо картка із зразками підписів і відбитка печатки містить відбиток печатки) і підписи відповідальних осіб. Ця вимога не поширюється на інші екземпляри розрахункових документів, які клієнт або стягувач подає до банку.

У зв'язку з цим регулятор просить банки керуватися зазначеними положеннями Інструкції у відносинах із держвиконавцями.

ПРОТЕ:

Стягувачу для досягнення кінцевого результату з повернення боргу, як і раніше, доведеться контролювати всі дії держвиконавця, а не пускати процес на самоплив. У іншому випадку це відгукнеться порушенням строків кримінального провадження, а також безграмотним оформленням різних процесуальних дій, у тому числі вимог на примусове списання коштів з рахунків боржника.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини