Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ЗНЯТТЯ З ОБЛІКУ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

31.10.2014, 09:03
111
0

Процедуру зняття ФОП з податкового обліку можуть вдосконалити
Процедуру зняття ФОП з податкового обліку можуть вдосконалити

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС розробила проект наказу Мінфіну, що передбачає внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів з метою приведення його у відповідність із законами від 13.05.2014 № 1258-VII та від 12.08.2014 № 1636-VII.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Документом пропонується встановити, що підставою для зняття фізособи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособою-підприємцем. Дата зняття з обліку фізособи-підприємця відповідає даті отримання повідомлення держреєстратора.

Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватися в контролюючих органах як фізособа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізособа повинна забезпечити остаточні розрахунки за податками від здійснення підприємницької діяльності, у встановлені строки подати річну податкову декларацію за звітний рік, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця. Контролюючий орган може призначити і провести документальну перевірку такої фізособи - платника податків за наявності підстав та з урахуванням строків давності, передбачених Податковим кодексом.

При цьому проектом передбачається встановити, що платники податків, які знаходяться в АРК, обліковуються в контролюючих органах за ознакою «суб'єкт вільної економічної зони «Крим».

ПРОТЕ:

Зазначимо, що фактично йдеться про те, що процес припинення діяльності фізособи-підприємця затягується - зняття з обліку в податковій можливе не раніше середини наступного календарного року. При цьому протягом ще трьох років до колишнього підприємця може прийти податкова перевірка.


Увійдіть, щоб залишити коментар