Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ЗБРОЯ ДЛЯ ОХОРОНЦІВ

7.10.2014, 09:04
235
0

Охоронним службам можуть надати право користуватися зброєю
Охоронним службам можуть надати право користуватися зброєю

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Нардеп-свободівець Андрій Міщенко ініціював внесення змін до Закону «Про охоронну діяльність», якими пропонується розширити повноваження суб'єктів охоронної діяльності в Україні.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Так, законопроект № 5127 дозволяє охоронним фірмам використовувати при здійсненні своїх службових функцій не лише спеціальні засоби (гумові палиці, балончики тощо), але також і зброю.

До додаткового оснащення зазначеним проектом віднесено напівавтоматичні пістолети з нарізним стволом (патрони до них), загальна довжина одиниці якого не перевищує 200 мм, конструктивно призначені для механічного ураження цілі.

Згідно з проектом конкретні види такої зброї повинні встановлюватися Кабміном.

При цьому правом на придбання, зберігання та використання зброї наділяються виключно суб'єкти охоронної діяльності, що використовують власний транспорт реагування та взаємодіють з питань охорони громадського порядку з територіальними органами внутрішніх справ відповідно до законодавства.

ПРОТЕ:

Зазначимо, що для охоронних структур пропонується дозволити лише пістолети. Отже, у багатьох випадках для забезпечення надійної охорони бізнесу доведеться, як і раніше, залучати співробітників ДСО. Водночас запропоновані норми можуть стимулювати створення псевдоохоронних структур для отримання можливості легального володіння та носіння пістолетів.


Увійдіть, щоб залишити коментар