Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ІЗ 22 ПОДАТКІВ ЗАЛИШАТЬ 9

6 жовтня 2014, 09:06
186
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Міністр фінансів Олександр Шлапак у прямому ефірі на радіо розповів, яким чином уряд планує з 22 чинних податків залишити 9. Очікується скасування 6 малоефективних податків, витрати на збір яких значно перевищують надходження від самих податків. Переважно це маленькі податки, які збираються у тому числі до місцевих бюджетів.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Так, пропонується скасувати:
- збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності,
- збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ,
- рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів,
- збір за місця для паркування транспортних засобів,
- туристичний збір,
- збір на розвиток виноградарства, хмелярства.

Решту 13 податків хочуть об'єднати в 5:
- екологічний податок,
- акцизний податок,
- рентна плата,
- податок на нерухоме майно,
- єдиний податок.

Також у запропонованих змінах до Податкового кодексу замість 6 груп малого та середнього бізнесу передбачається 3. Для тих, чий річний дохід становить до 20 млн грн., удвічі зменшується єдиний податок. Для платників податку на прибуток буде спрощено ведення податкового обліку, його передбачається зробити ідентичним обліку фінансової звітності.

«Люди, які працюють в таких невеликих обсягах, отримають на наступні 2 роки великі податкові канікули. І не лише податкові. Оскільки нашими пропозиціями заборонено перевірки не лише податкові, але й перевірки інших контролюючих органів», - розповів Олександр Шлапак.

ПРОТЕ:

У процесі погодження концепції на урядовому рівні, а також під час проходження законопроекту через парламент реформа може зазнати суттєвих змін під впливом різних суб'єктів лобіювання. Тому розраховувати на її стовідсоткову реалізацію не варто, пам'ятаючи про згаяні надії бізнесу на податковий компроміс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини