Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БАНКІВ-СПЕКУЛЯНТІВ БУДЕ ПОКАРАНО

2 жовтня 2014, 09:06
184
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Останнім часом на міжбанківському валютному ринку України почастішали випадки навмисного тиску на валютний курс з боку недобросовісних учасників ринку та вчинення дій, спрямованих на маніпулювання валютним ринком. Про це повідомляє Нацбанк у своєму листі від 29.09.2014 № 29-209/55222.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Такі умисні дії окремих банків щодо цілеспрямованого розхитування курсу дестабілізують валютний ринок, призводять до виникнення економічних диспропорцій та отримання необґрунтованого спекулятивного прибутку, завдають шкоди добросовісним учасникам ринку та їх клієнтам.

Деякі банки з метою приховування справжнього курсу, за яким вони здійснюють операції з купівлі/продажу валюти за гривню на міжбанківському валютному ринку України, домовляються про продаж або купівлю валюти за одним курсом, а здійснюють оформлення угод у системі підтвердження угод за іншим курсом.

Водночас для перерозподілу різниці між курсом, за яким сторони домовились про операцію, та курсом, за яким вони здійснили розрахунки, сторони укладають низку фіктивних угод з обміну однієї іноземної валюти на іншу і навпаки.

Характерними ознаками зазначених угод є здійснення таких операцій без фактичного постачання основної суми конвертованої валюти, а також здійснення таких угод за курсом, який суттєво відрізняється від фактичного курсу валют, що склався на світових ринках на момент укладення цих угод.

Крім того, деякі банки при здійсненні продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України додатково вимагають від банків-покупців сплачувати комісію, що збільшує фактичні витрати покупця, внаслідок чого реальний курс продажу іноземної валюти за гривні значно завищується.

Зазначені дії дезорієнтують усіх учасників ринку і спричиняють штучне коливання валютного курсу та дестабілізацію валютного ринку.

У разі виявлення подібних фактів Нацбанк кваліфікуватиме ці угоди як недобросовісні і застосовуватиме до банків жорсткі заходи впливу, включно до відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

ПРОТЕ:

Наскільки подібна діяльність Нацбанку реально вплине на вартість валюти для імпортерів, а також чи не спричинить вона виникнення дефіциту валюти, покаже лише практика.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини