Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГТС МОЖНА ПЕРЕДАВАТИ В УПРАВЛІННЯ

10 вересня 2014, 09:06
226
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Учора, з набранням чинності Закону № 1645-VII, дано зелене світло участі приватного капіталу в управлінні українською ГТС.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законом передбачається, що магістральні газопроводи та підземні сховища газу, які входять до складу єдиної газотранспортної системи України, можуть передаватися в управління, оренду або концесію спеціально створеним юридичним особам.

Учасниками цих юросіб може бути держава Україна (у тому числі через НАК «Нафтогаз»), якій не може належати менше 51% статутного капіталу, а також юрособи-нерезиденти із США, ЄС та країн Європейського енергетичного співтовариства. При цьому нерезидент, що претендує на статус учасника оператора газотранспортної системи, повинен мати не менше ніж 5-річний досвід аналогічної роботи на європейському або американському ринках.

ПРОТЕ:

Нескладно помітити, що Законом не передбачена участь в управлінні ГТС з боку українських компаній, а опосередкована участь українського бізнесу через відкриті за кордоном компанії максимально ускладнена (у тому числі і необхідністю погоджувати з Кабміном склад засновників компанії-нерезидента, що претендує на участь в управлінні ГТС).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини