Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕВАКУАЦІЯ ТРАНСПОРТОМ ПІДПРИЄМСТВ

4 вересня 2014, 09:03
152
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 4554а, яким передбачено можливість використання транспорту підприємств та фізичних осіб для евакуації населення. Законопроект перспективний, оскільки до 234 депутатів, що підтримали його прийняття за основу, можуть приєднатися ще і їхні колеги, згодні підтримати таку ініціативу за умови унеможливлення залучення транспорту громадян.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законопроект передбачає, що транспортні підприємства будуть зобов'язані виконувати завдання з транспортного забезпечення евакуаційних заходів в надзвичайних умовах. Таке забезпечення може виявлятися в наданні транспортних засобів органу, що прийняв рішення про проведення евакуації. Взамін надання транспортного засобу його власник може розраховувати на компенсацію вартості наданих послуг та розміру фактичних (понесених) витрат.

Втім, використання приватного майна в надзвичайних обставинах і так передбачено в законодавстві (навіть без введення воєнного стану). Але ухвалення зазначеного законопроекту в цілому буде сигналом для того, що, окрім імовірності мобілізації транспорту, незабаром бізнес у східних регіонах України може зіткнутися з обов'язком передати свій автопарк і для використання з евакуаційною метою.

ПРОТЕ:
У законопроекті наразі не передбачено такого важливого моменту, як порядок відшкодування збитків у разі пошкодження чи знищення транспортного засобу, залученого до евакуації.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини