Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОРЕНДА СІЛЬГОСПЗЕМЕЛЬ

3 вересня 2014, 09:01
162
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держземагентство України за результатами обговорення проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення" врахувало конструктивні пропозиції органів місцевого самоврядування та юридичних компаній і внесло відповідні зміни в документ.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законопроект було розроблено Держземагентством з метою вдосконалення механізмів подальшого розвитку відносин сільськогосподарського землекористування, а також інституту оренди сільськогосподарських земель та платності землекористування.

Проектом закону пропонується мораторій на відчуження та зміну цільового призначення земельних ділянок сільгосппризначення зробити постійно діючим, замість того щоб постійно продовжувати термін його дії. Крім того, планується врегулювати питання можливості розірвання орендодавцем в односторонньому порядку договорів оренди.

В процесі проведення громадського обговорення законопроекту Держземагентством було вивчено та враховано пропозиції і зауваження підприємців та органів місцевого самоврядування. Так, за твердженням представників Держземагентства, при доопрацюванні проекту закону вдалося максимально врахувати інтереси всіх зацікавлених сторін: власників паїв, сільгоспвиробників, органів місцевого самоврядування та сільських громад.

Зокрема, за результатами обговорення законопроект доповнено положенням про заборону на задоволення вимог кредиторів за рахунок земель сільськогосподарського призначення. Також було враховано зауваження щодо того, що відповідальність за випадкове знищення або нанесення шкоди землі має нести орендар.

ОДНАК:

Фактично в разі внесення змін сільгоспземлі остаточно перетворяться на невідчужуваний актив і, отже, будуть майже виключені з ділового обороту (окрім випадків оренди).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини