Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Майбутнє російських банків в Україні бачиться усе більш складним

13 серпня 2018, 17:16
231
0
Реклама

23.03.2017 Україна терміном на рік ввела санкції проти «дочок» російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, «БМ Банку» (структура ВТБ), Промінвестбанку (Зовнішекономбанк) і VS Bank (Сбербанк). Санкції забороняють виведення капіталу на користь материнських структур, але при цьому не зачіпають розрахунки через ці банки для українців і не перешкоджають докапіталізіціі і продажу банків. Зі свого боку, НБУ почав послідовно вводить обмеження на діяльність цих банків.
З тих пір економічне становище банків стабільно погіршується, а заявки на покупку деяких з них відхиляються Нацбанком України, тому що потенційні покупці, на думку НБУ, не зможуть забезпечити існування таких великих банків.
Наприклад, український Сбербанк закінчив другий квартал зі збитками в 7,17 млрд грн (з-за донарахування резервів). Збитковими виявилися і дочірні банки Зовнішекономбанку (ЗЕБ) і ВТБ. У травні перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова говорила: «Згортання діяльності - це єдиний цивілізований шлях для виходу« дочок »російських держбанків з українського ринку».
Днями К.Рожкова повідомила, що НБУ вдруге відмовив білоруському банку «Паритет» в покупці українського Сбербанку: «Для міжнародних інститутів покупка утруднена через санкції, а серед приватних інвесторів я не бачила таких, які були б в змозі утримувати таку фінустанову . Адже це не маленький банк, і питання не тільки в тому, щоб його купити, але і в його подальшому розвитку. А для цього необхідні досвід, капітал і можливість цей капітал при необхідності внести».
А 13 серпня деякі російські ЗМІ повідомили, що ЗЕБ фактично відмовився від ідеї продати Промінвестбанк (ПІБ). Зараз той згортає активні операції: перестає видавати нові кредити і залучати вклади. ЗЕБ схиляється до закриття ПІБ, але остаточне рішення буде прийнято в листопаді. Поки ж ЗЕБ повністю розриває відносини з останнім потенційним покупцем - українським і російським бізнесменом Павлом Фуксом, так як йому ні в якій конфігурації не вдалося погодити угоду з НБУ.
Ще 15 травня «БМ Банк» повідомив клієнтам про припинення банківської діяльності в Україні та рекомендував перейти в український ВТБ. Той, в свою чергу, теж активно згортає баланс: за перше півріччя 2018 року його активи і пасиви скоротилися приблизно в 1,5 рази.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини