Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи є конкуренти в українських заробітчан у Польщі?

7 вересня 2018, 08:14
270
0
Реклама

Міністерство сім'ї, праці та соціальної політики Польщі підвело підсумки трудової імміграції. Серед 148 тисяч іноземних заробітчан за сім місяців цього року кожен сьомий - вихідець із Середньої та Східної Азії. Згадуються такі країни як Азербайджан, Бангладеш, Китай, Індія, В'єтнам. Тим часом у минулому році азіатом був лише кожен дев'ятнадцятий гастарбайтер.

На думку експертів, цьому є кілька пояснень. По-перше, темпи зростання та еміграція поляків створюють дефіцит кадрів у зростаючий економіці, що вже не покривається за рахунок сусідніх країн. За даними того ж міністерства, кількість виданих українцям дозволів у 2018 році зросла лише на 20% - до 111 тисяч, у той час, коли в минулому році аналогічна динаміка складала цілих 114%. З іншого боку, українці дедалі частіше звертають увагу на країни, де дещо складніше отримати дозвіл, проте вище зарплати: Чехію, Словаччину і Німеччину. Також, у порівнянні з українцями вихідці з Азії простіше відносяться до дотримання власних прав, не вимагають підвищення зарплати.

Якби там не було, вклад наших співвітчизників в економіку РП важко переоцінити, їх вплив дедалі зростає. Наприклад, як повідомляє польське видання Dziennik, випередивши німців, українці вже третій рік поспіль очолюють рейтинг іноземців, які придбали житло в Польщі. На сьогодні це кожен четвертий квадратний метр, придбаний іноземцем.

Уряд Польщі шукає способи заповнити нішу трудових мігрантів, зокрема готується проект угоди з урядом Філіппін про можливість працевлаштування громадян цієї країни в Польщі. Німеччина також має намір лібералізувати міграційне законодавство для залучення нових працівників.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини