Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може банк стягнути проценти після спливу строку кредитування?

16 жовтня 2018, 17:48
243
0
Реклама

Суть справи: банк звернувся в суд про стягнення з відповідача заборгованості за кредитом, відсотками, пенею та штрафу після спливу передбаченого договором строку кредитування. Позивач вказав, що мав право нараховувати проценти до повного погашення заборгованості за кредитом.

Місцевий суд задовольнив позов, апеляційний - відмовив. Велика палата ВС погодилась із висновком апеляції.

Суд зазначив, що відповідно до ч. 1 ст. 1048 та ч. 1 ст. 1054 ЦК, кредитодавець має право на одержання від позичальника визначених договором процентів від суми кредиту. Таке право припиняється після спливу строку кредитування чи у разі пред'явлення до позичальника вимоги щодо повернення позики та процентів після розстрочення відповідно до ч. 2 ст. 1050 ЦК. Права та інтереси позивача у цьому випадку забезпечені ч. 2 ст. 625 ЦК, яка регламентує наслідки прострочення виконання грошового зобов'язання. Отже, право позивача нараховувати проценти за кредитом припинилося зі спливом строку кредитування.

Крім того, Суд зазначив, що оскільки щодо основної вимоги (стягнення заборгованості за кредитом) була пропущена позовна давність, то вона спливла і до додаткової вимоги про стягнення штрафу та пені.

Відповідну постанову у справі №444/9519/12 ВС прийняв 28.03.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини