Кабмін затвердив ще один набір критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, а також порядок визначення періодичності планових заходів державного контролю. На цей раз мова йде про відповідність операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я і благополуччя тварин. Такі перевірки повноважна проводити Держпродспоживслужба. Критерії такі:
- наявність ризиків, пов'язаних з тваринами, процесами, матеріалами, речовинами, які можуть мати негативний вплив на безпеку харчових продуктів або кормів, здоров'я та благополуччя тварин;
- результати попередніх заходів державного контролю;
- ефективність процедур, які застосовуються оператором ринку;
- інформація, яка може свідчити про невідповідність господарської діяльності вимогам законодавства.
До суб'єктів господарювання з дуже високим ступенем ризику відносяться ті, кому сумарно нараховано 90 балів і більше, з високим ступенем - від 70 до 89, з середнім ступенем - від 40 до 69. Низький ступінь ризику - від 21 до 39 балів. Суб'єкти, яким нараховано менше 20 балів, відносяться до незначного ступеня ризику.
Перевірки здійснюються з періодичністю:
- дуже високий ступінь ризику - не більше чотирьох разів на рік;
- високий ступінь - не більше трьох разів;
- середній ступінь - не більше двох разів;
- низький ступінь - не більше одного разу;
- незначний ступінь - не більше одного разу на два роки.
Аудит суб'єктів господарювання з дуже високим, високим та середнім ступенями ризику здійснюється не більше одного разу на рік, з низьким - не більше одного разу на два роки. Аудит суб'єктів з незначним ступенем ризику не здійснюється.