Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що потрібно для зміни черговості спадкування?

9 листопада 2018, 08:07
661
0
Реклама

Суть справи: позивачка, яка проживала із спадкодавцем без реєстрації шлюбу, звернулась до суду для спадкування за законом разом із спадкоємцями першої черги. Вона вказувала, що тривалий час опікувалась чоловіком, оскільки він був у безпорадному стані.

Місцевий та апеляційний суди визнали таке право позивачки.

Колегія суддів Цивільного суду ВС не погодилась із таким висновком, вказавши на недоведеність безпорадного стану спадкодавця (тільки показання свідків).

Верховний суд зазначив, що позивачка є спадкоємцем четвертої черги, оскільки проживала зі спадкодавцем однією сім'єю більше п'яти років (ст. 1264 Цивільного кодексу).

Відповідно до ст. 1259 ЦК, спадкоємець наступних черг може за рішенням суду спадкувати в попередній черзі спадкування. Але для зміни черговості потрібно довести:

- здійснення опіки над спадкодавцем, тобто надання йому нематеріальних послуг (спілкування, поради та консультації, поздоровлення зі святами);

- матеріальне забезпечення;

- надання матеріалізовано вираженої допомоги (прибирання приміщення, приготування їжі, ремонт квартири);

- тривалість здійснення зазначених дій;

- безпорадний стан спадкодавця, викликаний похилим віком, тяжкою хворобою або каліцтвом.

Відповідну постанову у справі №200/21452/15-ц ВС прийняв 17.10.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини