Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запропоновано підвищити відповідальність за сприяння нелегальній міграції

9 листопада 2018, 16:34
456
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстрований урядовий законопроект №9259 щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції. Ним пропонується посилити відповідальність за порушення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства (ІОБГ) вимог законодавства, а також запровадити відповідальність за несвоєчасне повідомлення чи неповідомлення про такі порушення.

Основні зміни стосуються підвищення штрафів за порушення міграційного законодавства. Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які працевлаштовують або приймають на навчання іноземців, максимальний штраф пропонується збільшити у три рази - до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн).

Ще більше збільшаться штрафи для осіб, на запрошення яких прибули ІОБГ, та осіб, що надали їм житло чи транспорт, сприяли незаконному отриманню документів тощо: з максимальних 40 зараз - до 500 неоподаткованих мінімумів (8 500 грн).

Згадані штрафи застосовуватимуться до названих категорій громадян України також у разі, якщо ті не повідомлять (не зроблять це вчасно) Державній міграційній службі (ДМС) про припинення підстав для перебування чи тимчасового проживання ІОБГ, сприятимуть їм в ухиленні від виїзду за кордон.

Не дивлячись на те, що на початку року штрафи для іноземців-порушників збільшились у шість разів - до максимальних 300 неоподаткованих мінімумів, штрафи для них ще підвищать. Це стосуватиметься тих, хто порушив термін перебування понад 30 днів, у випадку виявлення порушень у пунктах перетину кордону тощо.

Кодекс про адміністративні правопорушення пропонується також доповнити нормою про адмінвідповідальність за вчинення злісної непокори законному розпорядженню чи вимозі працівника ДМС під час виконання ним службових обов'язків.

За даними ДМС, у липні 2018 року на обліку перебувало 273 415 іммігрантів, з яких близько 150 тис. - громадяни РФ. З січня по липень 2018 р. надано 8 233 дозволи на імміграцію, видано 14 330 посвідок на постійне проживання.

На обліку у липні 2018 року перебувало 92 522 іноземців. Підстави для отримання дозволу на тимчасове проживання такі: навчання - 55,7% усіх іноземців, які перебувають на обліку, возз'єднання сім'ї з громадянами України - 27,3%, працевлаштування - 10%.

Усього за січень-липень 2018 року виявлено 5 424 мігранти з неврегульованим статусом, притягнуто до адміністративної відповідальності - 5 313. Більшість виявлених мігрантів (98,5%) ухилялися від виїзду з України після закінчення дозволеного терміну перебування. За незаконне перетинання кордону затримано 1 018 осіб.

Як ми писали раніше, наші співвітчизники лідирують серед легальних мігрантів в Європі, у 2017 році кожен п'ятий мігрант, який вперше отримав дозвіл на проживання в ЄС - українець. 88% українців приїхали в ЄС з метою пошуку роботи, більшість (86% від загальної кількості) українців отримали дозвіл на проживання в Польщі.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини