Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДРС не погодить законопроект щодо кешбеку

5 грудня 2018, 09:52
506
0
Реклама

30 листопада у прес-центрі ЛІГАбізнесІнформ відбувся круглий стіл «Кешбек чи узаконений рекет бізнесу». Під час обговорення голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна запропонувала підприємцям висловити свою позицію щодо законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу та Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо створення умов для дистанційної торгівлі та детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Документом пропонується ввести новий інструмент впливу на суб'єктів господарювання в системі реєстраторів розрахункових операції. Планується, що після проведення перевірки платника податків за скаргою покупця, контролюючий орган перерахує скаржнику частину нарахованого штрафу та компенсує вартість придбаних товарів (послуг).

На думку ДРС, розробником законопроекту не доведено ефективність практичного застосування запропонованого механізму державного регулювання. Сказано, що під час опрацювання контролюючим органом звернень споживачів на повернення суми коштів куплених товарів існують ризики:

- збільшення перевірок на підставі недобросовісних звернень покупців через особистісне негативне ставлення або бажання дискредитувати конкурентів;

- суб'єктивного підходу до можливості проведення перевірки;

- неможливості встановлення факту купівлі товарів саме тим покупцем, що подав заяву.

«Як на мене, це аморально провокувати споживачів доносити на продавців за «не такий фіскальний чек» заради повернення їм грошей за покупки. Тим більше, що механізм запропонованого розробниками кешбеку не включає ситуацій, коли фіскальний чек взагалі не виданий споживачеві. До того ж, коли споживач випадково не зберіг чек, він не матиме права на будь-який кешбек. А це означає, що запропонований механізм працює несистемно, без державних гарантій виплат, і, насправді, ніяких прав споживачів не захищає», - зазначив Дмитро Видолоб, голова асоціації «Союз ювелірів України».

«ДРС висловила свою позицію щодо введення кешбеку. Ми прислуховуємось до думки підприємців та не погодимо цей законопроект», - запевнила Ксенія Ляпіна.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини