Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Великобританія призупиняє видачу «золотих» віз (ДОПОВНЕНО)

13 грудня 2018, 12:51
484
0
Реклама

Міністерство внутрішніх справ Великобританії з 7 грудня призупиняє видачу дозволів на постійне проживання особам, що інвестували в економіку королівства понад 2 млн фунтів стерлінгів, так званих інвестиційних або «золотих» віз. Причиною цього стала, за офіційною версією, низька ефективність вкладених капіталів і непрозорість їх походження.

Візи Tier 1 були запроваджені у Великобританії у 2008 році з метою залучення зовнішніх інвестицій. Лише у 2017 році було видано понад 1 тисячу таких віз, переважно вихідцям з Росії та Китаю. Крім обумовленої суми необхідно було мати відкритий банківський рахунок і «позитивні характеристики».

Ефективність таких інвестицій була визнана недостатньою, так як здобувачі вибирали найлегший шлях - купували державні цінні папери або акції місцевих компаній. Безліч питань викликали джерела походження інвестицій і загроза використання програми для відмивання «брудних» капіталів.

Однак програму планується відновити після істотних змін. Для отримання посвідки на проживання на 40 місяців з правом продовження ще на чотири роки, фінансові та ділові інтереси іноземця повинні будуть пройти незалежний аудит, потрібно буде довести, що заявники контролювали капітал протягом двох років. Крім цього буде зміщений акцент в об'єктах інвестування на малий і середній бізнес. У МВС заявили, що в майбутньому буде створено портфель інвестиційних проектів для таких інвестицій.

Як ми писали раніше, за останні 10 років країни ЄС надали для іноземних інвесторів не менше 6 тис. громадянств і близько 100 тис. дозволів на проживання. Серед лідерів - Іспанія, Угорщина, Латвія, Португалія і Великобританія - понад 10 тис. кожна. Разом з тим, Єврокомісія виступає за більш ретельну перевірку шукачів та скорочення такого виду міграції.

ДОПОВНЕННЯ. Тhe Guardian, посилаючись на неназваного співробітника Міністерства внутрішніх справ Великобританії, повідомила, що відомство не припинило видачу інвестиційних віз Tier 1 з 7 грудня, як це було обіцяно раніше. Разом з тим, від подальших коментарів, представники міністерства відмовились. Попри відсутність офіційної позиції, новина викликала різку критику з боку неурядових організацій - повідомляє видання.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини