Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кого перевірять податківці в 2019 році (ДОПОВНЕНО)

28 грудня 2018, 09:32
1811
0
Реклама

У 2019 році ДФС проведе 6721 планову перевірку. Методика відбору претендентів для контролю викладена в наказі Мінфіну №524 від 02.06.2005. Перевірити, чи включена конкретна компанія в список перевіряються, можна на сайті ДФС.

Найчастіше перевірятимуть компанії, які займаються транспортом, оптовою та роздрібною торгівлею у Київській, Харківській та Одеській областях.

Планові перевірки варто чекати бізнесу, який має визначені Мінфіном критерії ризику. До них відносяться компанії, які мають:

- рівень сплати податку на прибуток або ПДВ нижчий за рівень сплати по відповідній галузі;

- задеклароване від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток;

- відносини з контрагентами, що знаходяться в розшуку, ліквідовані або збанкрутували;

- розбіжності податкових зобов'язань та податкового кредиту.

Планові перевірки також чекають на банки, страховиків, торговців цінними паперами, постійні представництва та представництва нерезидентів. Крім найбільш «підозрілих» компаній ДФС також перевірятиме їх підрозділи, дочірні підприємства та контрагентів.

Нагадаємо, що з 2019 року відчутно зростуть штрафи за порушення законодавства про працю.

ДОПОВНЕННЯ. Навіть якщо вас немає в списку, не варто розслаблятися. Справа в тому, що податківці час від часу доповнюють план. При цьому Податковий кодекс говорить, що план не можна розширювати після 25 грудня попереднього року. Не зупиняє податківців і те, що суди вже неодноразово визнавали незаконними накази про перевірки підприємств, додатково включених до плану.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини