Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Підприємцю-єдиннику не можна проводити розрахунки через електронні платіжні системи (ДОПОВНЕНО)

31.01.2019, 08:05
8584
0

Податківці зазначають, що в такому разі необхідно перейти на загальну систему оподаткування
Податківці зазначають, що в такому разі необхідно перейти на загальну систему оподаткування

Проведення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqРау, не відноситься до грошових розрахунків, а тому - є порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Про це йдеться в індивідуальній податковій консультації головного управління Державної фіскальної служби в м. Києві.

Аргументація така, що, відповідно до п. 291.6 Податкового кодексу, платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки виключно в грошовій формі (готівковій та безготівковій). Згідно із п.п. 4 п.п. 298.2.3 ПКУ, у разі застосування іншого способу розрахунку вони зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування.

Безготівкові розрахунки - це перерахування коштів, унесених готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі паперових або електронних розрахункових документів.

Фіскали зазначають, що відповідно до листа Нацбанку №25-109/5294 від 07.02.2014, електронні гроші використовуються як засіб здійснення платежів, приймаються обмеженим колом осіб, надаються емітентом в обмін на кошти у готівковій або безготівковій формі і відповідно до законів України не є грошовими коштами.

Нагадаємо, що раніше податківці спокійно ставились до подібних розрахунків, зазначаючи, що при цьому єдинник повинен використовувати РРО (лист ДФС від 23.05.2016 р. № 5295/К/99-99-22-07-03-14).

Також, звертаємо увагу підприємців, що до 1 січня 2019 року всі продавці ліків і медичних виробів зобов'язані встановити РРО.

ПриватБанк, який надає послуги з використанням знака LiqPay, назвав неправомірними висновки, зроблені ДФС. Банк нагадав, що згідно з п. 9.3 Закону «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», обов'язковою умовою функціонування платіжної системи є внесення її до відповідного реєстру, який веде Національний банк. У той же час, згідно з відомостями, розміщеними на офіційному інтернет-представництві НБУ, LiqPay як платіжна система не зареєстрована. Як випливає з Публічного договору про надання послуг в мережі Інтернет, розміщеному на веб-сторінці LiqPay, остання є всього лише інформаційно-технологічним інтерфейсом ПриватБанку, який надає можливість користувачам розпоряджатися своїми коштами в інтернеті. Послуги ПриватБанку по прийому платежів, що здійснюються з використанням LiqPay, не передбачають використання електронних грошей і відкриття рахунків в електронних грошах. Єдиним способом отримання інтернет-магазином коштів від продажу товарів робіт і послуг в інтернеті є зарахування коштів в безготівковій формі на поточний рахунок в банківській установі. Таким чином, всі особи, які використовують послуги ПриватБанку для прийому платежів під торговою маркою LiqРау, отримують виручку за продані товари виключно в безготівковій формі і можуть працювати як на загальній, так і на спрощеній системі оподаткування.

ДОПОВНЕННЯ. Після чергового звернення щодо того, чи можуть використовуватися єдинником розрахунки через систему LiqPay, ДФС запропонувала звернутися до Нацбанку (індивідуальна податкова консультація від 24.01.2019 №255/6/99-99-13-01-02-15/ІПК).

Така порада аргументована тим, що НБУ регулює діяльність платіжних систем і систем розрахунків, визначає порядок і форми платежів і визначає напрямки розвитку сучасних електронних банківських технологій, створює і забезпечує безперервне, надійне та ефективне функціонування, розвиток створених ним платіжних і облікових систем, контролює створення платіжних інструментів, систем автоматизації банківської діяльності та засобів захисту банківської інформації.

Іншими словами, питання залишається в підвішеному стані.

***

Нагадаємо, що консультацію з питань бухгалтерського обліку завжди можна отримати на ресурсі «Персональні консультації» від ЛІГА:ЗАКОН.


Увійдіть, щоб залишити коментар