Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Водіям більше не потрібно возити з собою паперові поліси автоцивілки

4 квітня 2019, 09:30
16308
0
Реклама

3 квітня набули чинності зміни до Правил дорожнього руху, затверджені постановою № 258 від 27.03.2019. Відтепер чинний поліс страхування цивільно-правової відповідальності власників авто достатньо пред'явити у візуальній формі - на електронному або паперовому носії. При його перевірці дані будуть звірятись із наявними у базі даних Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ).

Це ж стосуватиметься й страхових сертифікатів «Зелена картка».

На урядовому порталі зазначається, що рішення прийняте для забезпечення контролю за наявністю автоцівілки відповідними підрозділами Нацполіції. Тобто перевірка факту реєстрації полісу в МТСБУ буде покладено на них.

Разом з тим, перевіряти наявність автоцивілки, і, відповідно, скласти протокол за її відсутність поліцейський може лише у двох випадках:

- при складанні протоколу щодо порушень ПДР;

- при оформленні дорожньо-транспортної пригоди.

Іншим органом, що має право перевіряти наявність автоцивілки, є Держприкордонслужба - при перетині транспортними засобами кордону. Йдеться, насамперед, про міжнародний страховий поліс «Зелена картка», який з початку 2019 року повинен видаватись виключно у друкованому вигляді (не допускається заповнення вручну).

Докладніше про перевірку поліцією страхових полісів і протидію неправомірним штрафам можна прочитати у нашому попередньому матеріалі.

Актуальні розміри штрафів за порушення ПДР і порядок їх оскарження можна знайти в модулі "Мистецтво оборони" ІПС "ЛІГА: ЗАКОН".

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини