Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пояснень неоформлених працівників недостатньо для накладення податкового штрафу

10 квітня 2019, 11:00
4888
0
Реклама

Суть справи: підприємець оскаржив податкові повідомлення-рішення про донарахування податків за неоформлених працівників. При прийнятті оскаржуваних рішень фіскали посилались на пояснювальні записки працівників, які вказали, що працювали у позивача без оформлення трудових відносин.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги. Вони скасували податкові повідомлення- рішення через їх недоведеність.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із таким висновком.

Верховний Суд вказав, що висновки податкового органу щодо виявлених порушень ґрунтуються лише на письмових поясненнях зазначених осіб, однак вказані в акті суми не підтверджені і фактично ґрунтуються на припущеннях, що свідчить про протиправність нарахування податкових зобов'язань.

ВС зазначив, що пояснення працівників містять інформацію про вчинення позивачем дій, які можуть характеризуватися як грубе порушення законодавства про працю. Однак допустимих доказів вчинення позивачем такого порушення податківці не надали.

Відповідну постанову по справі № 808/434/16 ВС прийняв 2.04.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Вам також може бути цікаво, що підприємець може стягнути з контрагента збитки за нереєстрацію податкових накладних.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини