Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВС пояснив, коли водій може уникнути адміністративної відповідальності

8 липня 2019, 17:34
19195
0
Реклама

Так, Верховний Суд виніс постанову від 24.04.2019 по справі №127/12081/17. Суд розглянув адміністративну справу за позовом водія до інспектора патрульної поліції про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та направив справу до суду першої інстанції.

Суть справи:

Водій на своєму автомобілі рухався дорогою з одностороннім рухом, чим порушив вимоги дорожнього знаку 5.5 та 5.7.1, п.8.4 Правил дорожнього руху і скоїв адмінправопорушення, передбачене ч.1 ст.122 КУпАП. Водій обґрунтував свої вимоги тим, що дорожній знак розміщений з порушенням вимог, а своїми діями він не спричинив небезпеки дорожнього руху. Суди першої та другої інстанцій задовольнили позов водія, відповідач подав касаційну скаргу.

На що посилається позивач?

Позивач зауважив, що дорожній знак, який організовував дорожній рух, був установлений з лівого боку дороги і таким чином, що його не було видно, тому він об'єктивно не міг його бачити під час руху. На цій підставі позивач зазначав, що в його діях немає складу адмінправопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП.

На що посилається суд?

Суд постановив, що знак дійсно був встановлений із порушенням вимог Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 10.10.2001 №1306. Так, знак повинен бути встановлений обабіч дороги відповідного напрямку, а якщо дорога має більш ніж одну смугу для руху в одному напрямку, дорожній знак дублюється на розділювальній смузі, над проїзною частиною або на протилежному боці дороги.

Також суд послався на те, що з'ясування обставин судами попередніх інстанцій було неповним. Зокрема, суди не з'ясували: куди (в якому напрямку) і звідки рухався автомобіль; де саме його зупинив інспектор поліції; яким чином організовано дорожній рух на цій ділянці дороги, зокрема розташування усіх дорожніх знаків, у тому числі дорожнього знаку, який порушив позивач; правові підстави встановлення цих дорожніх знаків (з урахуванням доводів відповідача про те, що дорожні знаки встановлюють за погодженням з органами місцевого самоврядування).

Так, якщо ви потрапили у схожу ситуацію, звертайте увагу на відповідність встановлених знаків Правилам дорожнього руху. Порушення їх встановлення може звільнити вас від адміністративної відповідальності.

Звертайте увагу на такі фактори:

- Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби.

- Дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами.

- Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище від 6 м над рівнем проїзної частини.

Вас може зацікавити: Актуальна судова практика щодо захисту бізнесу - земельний аспект.

Читайте також: На водіїв Києва чекають великі штрафи.

Судові рішення щодо оскарження неправомірно винесених постанов ви можете знайти у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на бізнес-дискусію: "PR, як потужний інструмент у роботі адвоката"

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини