Суть справи: позивач звернувся з позовом до туроператора про відшкодування майнової та моральної шкоди. Позов обґрунтовано тим, що під час укладення договору між сторонами позивачу гарантувалися певні умови проживання, харчування та обслуговування, які продемонстрували в описі готелю, однак їх не було виконано, зокрема, харчування було одноманітним і незадовільної якості, сейф у номері не був безкоштовний. Позивачу запропонували переїхати до іншого готелю, однак він його не влаштував, оскільки мав кам'янистий пляж. З огляду на це позивач самостійно знайшов інший готель та переселився до нього.
Місцевий суд відмовив у задоволенні позовних вимог. Він вказав, що позивач не надав доказів на підтвердження порушення відповідачем умов договору.
Однак апеляційний суд частково скасував таке рішення, стягнувши на користь позивача моральну шкоду.
Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком суду першої інстанції, відмовивши у відшкодуванні майнової та моральної шкоди.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону «Про туризм», туристи і екскурсанти мають право, зокрема, на відшкодування матеріальних і моральних збитків у разі невиконання або неналежного виконання умов договору.
Верховний Суд вказав, що позивач не надав доказів завдання йому матеріальної і моральної шкоди неналежним виконанням умов договору про надання туристичних послуг.
Відповідну постанову по справі № 643/14429/14-ц ВС прийняв 17.04.2019. В системі аналізу судових рішень VERDICTUM ви зможете знайти її повний текст. Систему можна протестувати.
Раніше ми писали про те, що декількох туроператорів позбавили ліцензій.
Читайте також про те, що не можна брати з собою у відпустку за кордон.
Нагадаємо, що ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу та юристів на бізнес-дискусію «PR, як потужний інструмент у роботі адвоката», що відбудеться 25 липня. Отримати додаткову інформацію та зареєструватись можна за посиланням.