Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запровадили нові вимоги виробництва та маркування органічної продукції

5 серпня 2019, 09:00
1732
0
Реклама

З 2 серпня в Україні органічну продукцію маркуватимуть новим державним логотипом, який було затверджено наказом Мінагрополітики від 22 лютого 2019 року № 67.

Новий логотип може наноситися на будь-яку упаковку, етикетку (стікер), споживчу тару, контретикетку, кольєретку, ярлик, пробку, листок-вкладиш, документ, повідомлення, інші елементи упаковки, що супроводжують органічну продукцію чи належать до неї.

Крім того, 2 серпня набув чинності Закон "Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". Закон впроваджує шість ключових нововведень, важливих для роботи бізнесу:

- запроваджується контроль та реєстрація операторів органічного виробництва та акредитація сертифікаційних органів;

- створюються відповідні реєстри (операторів, органів сертифікації), до яких буде забезпечено вільний доступ;

- виробники органіки щорічно будуть проходити сертифікацію;

- власники органічних підприємств будуть погоджувати маркування органічної продукції з органом сертифікації;

- продукція, яка не відповідає вимогам законодавства щодо органічного виробництва та маркування, буде вилучена за результатами перевірки Держпродспоживслужби;

- сертифікуватися буде не сам органічний продукт, а процес цього виробництва або обігу.

Продукт можна маркувати як органічний тільки за умови, що він:

- виготовлений відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;

- містить не менше 95% органічних інгредієнтів сільськогосподарського походження (по вазі без урахування частки води та солі);

- містить не більше 5% за (вагою) неорганічних інгредієнтів, включених до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати в процесі органічного виробництва в гранично допустимих кількостях.

Реклама будь-якого неорганічного продукту як органічного, в тому числі використання напису «органічний продукт» в іменах і торгових марках, вважається недобросовісною рекламою.

Реалізація органічної продукції дозволяється будь-якими суб'єктами господарювання тільки при наявності відповідного сертифіката.

Дізнатись про потрапляння компанії у графіки планових перевірок державних органів нагляду та контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини