Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємствам дозволили не сплачувати податки з витрат на алкоголь

5 серпня 2019, 15:30
2064
0
Реклама

Суть справи: підприємство оскаржило податкові повідомлення-рішення, якими йому було донараховано ПДФО. Відповідні рішення податківці обґрунтували безпідставністю віднесення до складу представницьких витрат, що не пов'язані з веденням господарської діяльності підприємства, витрат на алкоголь. Позивач же вказав, що відповідні витрати були здійснені в рамках проведення представницьких заходів для створення іміджу підприємства. Позовні вимоги були підтверджені чеками придбання алкогольних напоїв.

Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили, скасувавши податкові повідомлення-рішення.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС із таким висновком погодилась.

Верховний Суд вказав, що до загального місячного оподаткованого доходу платника податків (директора ТОВ) не включаються кошти, отримані ним від товариства під звіт на організацію та проведення прийомів (заходів) представницького характеру, та відповідно з них не утримується податок на доходи фізичних осіб.

Відповідно до п. 18 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», представницькі витрати є різновидом адміністративних витрат, які відносяться до загальногосподарських, спрямованих на обслуговування та управління підприємством.

Верховний Суд зазначив, що витрати, понесені на придбання спиртних напоїв співробітником компанії, з метою обслуговування представницького заходу, є представницькими витратами.

Відповідну постанову у справі № 826/15481/18 ВС прийняв 9.07.2019.Повний текст постанови можна прочитати в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, протестувавши її.

Раніше ми писали про те, як податківці викривають схеми ухилення від сплати податків.

Рекомендуємо також ознайомитись:

- знакові рішення судів у суперечках з Держпраці;

- як бізнесу підготуватися до податкових перевірок? ТОП-5 рекомендацій;

- Держпраці все перетруть: поради бізнесу, як поводитися під час перевірок.

Нагадаємо, що ви можете перевірити свого контрагента або потенційного партнера, скориставшись повнофункціональним тестовим доступом до сервісу CONTR AGENT!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини