Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи можна отримати страхове відшкодування після ДТП, якщо авто зареєстровано за кордоном?

16 серпня 2019, 13:15
950
0
Реклама

Суть справи: після ДТП водій звернувся до суду з позовом про стягнення із страхової компанії страхового відшкодування та матеріальних збитків.

Місцевий суд задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

Апеляційний же суд задовольнив вимоги лише в частині стягнення страхового відшкодування.

Читайте також: ТОП-10 новин для автомобілістів.

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС повністю відмовила у задоволенні позовних вимог, вказавши наступне.

На підтвердження права власності на транспортний засіб позивач надав судам свідоцтво про реєстрацію ТЗ, видане Управлінням Державтоінспекції МВС Придністровської Молдавської Республіки.

Нотою Міністерства закордонних справ та європейської інтеграції Республіки Молдова від 11 червня 2007 року повідомлено Україну, що документи про реєстрацію транспортних засобів, оформлені Управлінням ДАІ МВС Придністровської Молдавської Республіки, не мають юридичної сили. Водночас жителі Придністровського регіону мають змогу зареєструвати свої ТЗ відповідно до національного законодавства Республіки Молдова.

Відповідно до ст. 1 Договору про добросусідство, дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Молдова, Україна зобов'язується дотримуватись у відносинах з Республікою Молдова принципів непорушності кордонів, територіальної цілісності та невтручання у внутрішні справи.

Верховний Суд вказав, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, видане Управлінням Державтоінспекції МВС Придністровської Молдавської Республіки, не може бути визнане Україною належним документом, що підтверджує право власності заявника на ТЗ.

Відповідну постанову по справі № 522/5162/16-ц ВС прийняв 19.06.2019. ЇЇ повний текст, а також інші рішення Верховного Суду, що будуть цікавими для водіїв, ви легко зможете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Протестувати VERDICTUM можна за посиланням.

Раніше ми писали про те, що з 22 серпня почнуть діяти нові штрафи для власників авто на єврономерах.

Читайте також:

ДТП: як варто діяти

ВС пояснив, коли водій може уникнути адміністративної відповідальності

Поліція може евакуювати авто лише із фото- або відео фіксацією

Юридична компанія Juscutum, яка входить до Групи компаній ЛІГА, першою в Україні випустила мобільний додаток у сфері юридичних послуг Juscutum Legal Alarm. З його допомогою ви зможете зробити екстрений виклик адвоката, налаштувати автоматичне повідомлення про подію рідними та отримати інструкції щодо «Що робити».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини