Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні з'явиться новий податок для IT-галузі

4 вересня 2019, 14:40
5751
0
Реклама

Прем'єр Міністр України Олексій Гончарук ініціює створення Фонду IT Creative, мета якого - розвток людського капіталу, який буде фінансуватися за рахунок податків з ІТ-галузі. Він заявив на зустрічі з експортної IT-індустрією в Києві, повідомляє прес-служба Уряду.

«Наш Уряд налаштований створити максимально комфортні умови для роботи ІТ-індустрії, щоб галузь зростала ще більше та швидше. Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі», - сказав Олексій Гончарук.

Як зазначив Прем'єр, фонд IT Creative фінансуватиметься за рахунок спеціального збору, який буде рости від 1% у 2020 році до 5% у 2024 році. Очікується, що Фонд запрацює в 2020 році, а його наповнення становитиме 0,5 млрд грн і буде надалі зростати.

Він пояснив, що гроші з цього Фонду підуть на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів і курсів для ІТ-фахівців, фінансування стипендій студентів українських вузів і на гранти для молодих вчених.

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Голова Державної податкової служби Сергій Верланов повідомив, що ДПС вже підготувала нову модель оподаткування фізичних осіб - підприємців, які працюють в IT-галузі. За його словами, нова модель складається з чотирьох платежів. Це - 5% єдиного податку, 1,5% військового збору, єдиний соціальний внесок з двох мінімальних зарплат і внесок в Фонд розвитку людського капіталу, який планується створити для розвитку галузі. Така модель буде доступна для тих фізосіб-підприємців, які мають IT-КВЕДи.

"Пропонується розробити цей законопроект найближчим часом, прийняти його вже в цьому календарному році, щоб зафіксувати вимоги на десять років, щоб нова група була доступна з наступного року", - сказав він. За його словами, цього буде достатньо, щоб в наступному році почалося інституційне становлення нового фонду.

Читайте також:

- Зеленський доручив до кінця року ухвалити закон про ринок землі та новий Трудовий кодекс

- Іноземцям дозволять купувати землю сільгосппризначення в Україні

Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини