Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Уряді хочуть збільшити дохід від ІТ-експорту

6 вересня 2019, 09:35
701
0
Реклама

4 вересня у Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч ІТ бізнесу із Прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, керівником Державної податкової служби Сергієм Верлановим та Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. На заході обговорили зміну оподаткування ІТ, створення Фонду людського капіталу, загальні плани стосовно розвитку індустрії та стартапів.

«На моїй пам'яті, мабуть, вперше зі сторони Уряду була озвучена пропозиція стимулювання розвитку експортно-орієнтовної ІТ-індустрії. Серед основних таких стимулів: досить конкурентне податкове навантаження для фізосіб, контрактний принцип взаємодії між спеціалістами та компаніями, а також запровадження механізмів розвитку людського капіталу в Україні. Тож діалог, який наразі створюється дуже важливий та цінується бізнесом», - прокоментував Володимир Бек, голова ІТ-комітету ЄБА під час зустрічі.

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України, відмітив, що одними з найбільш гострих проблем ІТ є дефіцит кадрів та несучасна система освіти. Для вирішення цих проблем Уряд пропонує створення Фонду людського капіталу, що поповнюватиметься додатковим збором для ІТ-індустрії та дотаціями міжнародних партнерів.

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Водночас, було запропоновано створити нову, 5 групу фізичних осіб підприємців з КВЕДами ІТ. При цьому, перехід на нову модель оподаткування буде добровільним. Третя група не змінюватиметься і ІТ-кведи з третьої групи не вилучатимуться. Очікується, що нова група буде доступна вже з 1 січня 2020 року.

Сергій Верланов розказав про нову опцію оподаткування ФОП в ІТ галузі. Раніше ми вже писали про те, що в Україні з'явиться новий податок для ІТ-галузі.

Михайло Федоров, зі свого боку, зробив акцент на удосконаленні інтернет інфраструктури, навчанні діджитал-навичкам і трансформації ІТ з аутсорсингової в продуктову.

Очікується, що нововведення дозволять збільшити дохід від ІТ-експорту до 13 млрд доларів, а кількість зайнятих у індустрії перевищить 650 тисяч осіб через 10 років.

Читайте також:

Охочих працювати на фрілансі за рік побільшало майже вдвічі

В Україні з'явився бот-бухгалтер

Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини