Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Від прийняття двох нових законів бізнес може втратити 22,35 млрд. грн

12 вересня 2019, 10:15
4525
0
Реклама

10 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти №1053-1 про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та №1073 про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Вони розроблені з метою запровадження дієвого механізму контролю обігу товарів та обсягу доходів суб'єктів спрощеної системи оподаткування.

Державна регуляторна служба України поінформувала Уряд та Верховну Раду про можливі запропонованих ініціатив. Прогнозні витрати бізнесу, у разі прийняття проектів Законів, становитимуть орієнтовно 22,35 млрд. грн на адміністрування процесів застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Сумарні додаткові витрати малого бізнесу на обов'язкове впровадження РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для платників єдиного податку другої групи незалежно від виду діяльності та обсягів доходів прогнозно складуть 11,128 млрд. грн.

А ось у свіжому дослідженні Громадської організації «Інститут соціально-економічної трансформації» йдеться про те, що заниження оборотів ФОП - це втрати бюджету на рік - 2-2,5 млрд грн.

Перевірте забудовника або потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Запропонована проектами Законів можливість використовувати програмні РРО може спотворювати інформацію. Як наслідок, бізнес-середовище змушене буде використовувати виключно звичайні РРО із застарілими процедурами їх обслуговування, надмірним фіскальним контролем за морально застарілими умова застосування таких РРО. Це може спровокувати виключно збільшення випадків застосування до легальних суб'єктів господарювання фінансових санкцій, які, за оціночними розрахунками, у 2020 році планово становитимуть близько 2,6 млрд грн.

Збільшення та здорожчання процедур адміністрування малого та мікропідприємництва може призвести до бізнес-еміграції підприємців, особливо тих, які не мають значних капіталовкладень, у країни з більш сприятливою податковою системою, або змусити підприємців, які мають певні капіталовкладення - призупиняти або скорочувати свою діяльність, або взагалі шукати нові місця заробітку, у тому числі в інших країнах.

Такі ініціативи можуть спровокувати делегалізацію ведення господарської діяльності та стати поштовхом у пошуках суб'єктами господарювання способів оптимізації витрат на адміністрування свого бізнесу, наприклад, за рахунок звернення за послугами до так званих «конвертаційних центрів».

Більш докладно про норми законопроектів №1073 і №1053-1 читайте тут.

Читайте також:

- Україна буде обмінюватись податковою інформацією з США

- Депутати хочуть збільшити штрафи для податкових агентів за окремі порушення

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини