Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Договори про відчуження корпоративних прав треба буде посвідчувати в нотаріуса

12 вересня 2019, 17:55
1904
0
Реклама

На засіданні 12 вересня Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Строк підготовки до другого читання скорочено на половину.

Документ передбачає припинення діяльності акредитованих суб'єктів. В пояснювальній записці йдеться про те, що значна їх кількість брала активну участь у сумнівних або і відверто злочинних реєстраційних діях.

Також встановлюється обов'язковість нотаріального посвідчення договорів про відчуження корпоративних прав. Ініціатори законопроекту вважають, що без цього практично неможливо зупинити обіг підроблених документів на майно.

Крім того, впроваджується принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права.

Читайте також: боротися з рейдерством тепер можна онлайн

Законопроект № 1056-1 також пропонує підвищити відповідальність за порушення реєстраційних процедур.

Зокрема, за порушення встановлених строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, ФОП або громадського формування, вимагання не передбачених законом документів, а також інші порушення встановленого законом порядку її проведення державної реєстрації планується штрафувати від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за чинними нормами - від двохсот до чотирьохсот).

Раніше ми писали про те, що пайовий внесок на інфраструктуру при будівництві скасують.

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомленням, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Також читайте: ТОП-5 ризиків «старих» статутів ТОВ

Перевірте ваших контрагентів прямо зараз за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини