Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для сплати ЄСВ і ПДФО буде єдиний рахунок і Електронний кабінет

13 вересня 2019, 16:00
4318
0
Реклама

13 вересня Рада прийняла за основу проект закону № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» і взаємопов'язаний з ним проект № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Так, проектом № 1051 передбачається запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового) та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. На думку законодавців це спростить процедуру розрахунків платників податків. Платник буде сплачувати податки на єдиний рахунок через свій Електронний кабінет, який буде відкрито для платника за його згодою (за бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби

Пов'язаний з ним проект №1049 передбачає заборону щодо звернення стягнення та накладення арешту на кошти на такому єдиному рахунку платників податків. Звернення можливе тільки після одночасного внесення змін до Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про виконавче провадження».

На думку законодавців, запровадження нової системи сплати податків і зборів допоможе досягнути таких цілей:

- спростить сплату податків;

- зменшить кількість помилково або надмірно сплачених податків;

- підвищить рівень відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Читайте також:

ВС прийняв зразкове рішення про скасування подвійного ЄСВ для самозайнятих ФОПів

Нова податкова служба оновила план перевірок бізнесу

Скористуйтесь ботом-бухгалтером ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини