Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україну заборонили ввозити деякі рентгенівські апарати

18 вересня 2019, 14:55
1590
0
Реклама

Нардепи прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії» (законопроект № 1084), яким передбачені зміни до законів:

- «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку»;

- «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії»;

- «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання»;

- «Про видобування і переробку уранових руд».

Законом передбачається:

- врегулювання питань ядерної та радіаційної безпеки в частині зменшення ризиків тривалого опромінення продуктами радону;

- врегулювання питань радіаційного захисту при медичному опроміненні;

- удосконалення державного регулювання діяльності з видобування і переробки уранових руд та запровадження ліцензування переробки уранових руд, враховуючи особливості технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

Відповідно до документа забороняється ввезення в Україну, виробництво та прийняття у експлуатацію:

- рентгенівських апаратів, призначених для проведення рентгеноскопії без підсилювача рентгенівського зображення;

- нових рентгенівських апаратів без пристрою для здійснення автоматизованого контролю експозиції та дози (потужності дози);

- апаратів для дистанційної променевої терапії з номінальним значенням енергії пучка понад 1 мегаелектронвольт без пристрою для перевірки основних параметрів опромінення;

- апаратів в інтервенційній радіології без пристрою або функції інформування лікаря та осіб, які виконують медичне опромінення, про дозу опромінення пацієнта;

- апаратів в інтервенційній радіології та комп'ютерних томографів, у тому числі обладнання для планування та виконання медичного дослідження, без пристрою або функції інформування лікаря та осіб, які виконують медичне опромінення, про значення параметрів режимів роботи зазначеного обладнання наприкінці медичного дослідження, необхідних для оцінки дози опромінення пацієнта;

- нових нерадіонуклідних установок та пристроїв, що генерують іонізуюче випромінювання, без пристрою для інформування лікаря про параметри, необхідні для оцінки дози опромінення пацієнта.

Це положення набирає чинності через три місяці з дня опублікування закону.

Перевірте потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Які дози опромінення дозволено?

- Для стажерів та здобувачів освіти від 18 років, які під час стажування та навчання працюють із джерелами іонізуючого випромінювання, вона не повинна перевищувати 2 мілізіверти на рік.

- Для стажерів та здобувачів освіти віком від 16 до 18 років, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, ефективна доза професійного опромінення не повинна перевищувати 2 мілізіверта на рік, при умові що річна ефективна доза опромінення для даної категорії, не повинна перевищувати 6 мілізівертів на рік.

- Для вагітних жінок, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, ефективна доза опромінення не повинна перевищувати 1 мілізіверта на рік.

- Жінки, які мають дитину грудного або раннього віку і годують дитину грудним молоком, не можуть бути залучені до робіт з джерелами іонізуючого випромінювання і мають бути переведені на інші види робіт на весь період грудного вигодовування.

- Медичні та інші працівники, здобувачі освіти, які працюють з джерелами іонізуючого випромінювання, мають бути поінформовані працедавцем про ризики для здоров'я, з якими пов'язана їхня робота, загальні процедури радіаційного захисту та запобіжні заходи, яких необхідно вжити під час знаходження на робочому місці з метою попередження ризиків для здоров'я через іонізуюче випромінювання, а також щодо алгоритму вжиття невідкладних заходів у випадку радіаційної аварії.

Положення, що стосуються стажерів та здобувачів освіти віком від 16 до 18 років, вагітних жінок та жінок, які мають дитину грудного або раннього віку і годують дитину грудним молоком, було ухвалено у другому читанні.

Окрім цього, законом передбачено розроблення і затвердження плану заходів щодо зниження рівня опромінення населення радоном та продуктами його розпаду, мінімізації довгострокових ризиків від поширення радону в житлових та нежитлових будівлях, на робочих місцях, від будь-якого джерела проникнення радону - з ґрунту, будівельних матеріалів або води. Також будуть затверджені ліміти еквівалентних доз іонізуючого опромінення для опромінення населення та професійного опромінення з урахуванням відповідних міжнародних вимог та стандартів.

Метою Закону є гармонізація законодавства України з європейськими вимогами та стандартами, що діють в сфері використання ядерної енергії, встановлення єдиних основних норм безпеки для захисту здоров'я осіб, які перебувають під професійним, медичним опроміненням, та населення проти небезпек, що виникають при іонізуючому випромінюванні. Крім того, метою проекту є врахування вимог щодо державного регулювання питань, що стосуються поводження з урановими рудами.

Закон набирає чинності через 2 місяці після офіційного опублікування, окрім деяких положень.

Про перші кроки та рішення нової влади читайте тут

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід читайте за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини