Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила торгівлі алкогольними напоями хочуть скасувати

26 вересня 2019, 09:00
1101
0
Реклама

У Мінекономрозвитку запропонували скасувати ряд регуляторних актів у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відповідний проект оприлюднено на сайті Міністерства для громадського обговорення.

Пояснюється, що наявність незаконних і неактуальних актів в нормативному полі вводить в оману бізнес відносно наявності додаткових вимог до його роботи, а також створює небезпеку застосування таких норм регуляторними органами.

Ініціатори проекту вважають, що ці документи дублюють норми законів і встановлюють неактуальні додаткові вимоги. Зокрема, Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями передбачають, що технологічні і калькуляційні картки на коктейлі треба погоджувати з санітарно-епідеміологічною службою, а жодним законом цей обов'язок не закріплений.

Також Правила встановлюють необгрунтовані вимоги до працівників, які безпосередньо продають алкоголь, зокрема, до їх обов'язкової професійної освіти.

Крім того, досі в Правилах передбачена необхідність зазначення реєстраційного номера сертифікату відповідності в документах про надходження алкогольних напоїв, хоча вона була скасована ще в 2015 році.

За порушення Правил торгівлі встановлено штраф від одного до десяти НМДГ (17-170 грн). За повторне правопорушення може бути накладений штраф від п'яти до двадцяти семи НМДГ (85-459 грн).

Тому, для вирішення вищезгаданої проблеми, а також з метою зменшення регуляторного тиску на бізнес розроблено проект, який скасовує підзаконні нормативно-правові акти, дублюючі норми законів.

Нагадуємо, підприємствам дозволили не сплачувати податки з витрат на алкоголь

Нагадаємо, що ви можете перевірити свого контрагента або потенційного партнера, скориставшись повнофункціональним тестовим доступом до сервісу CONTR AGENT

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини