Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зниження податкового навантаження, зростання ВВП на 40% та збільшення тривалості життя на 5%: план Уряду на 5 років

1 жовтня 2019, 09:00
1147
0
Реклама

В Раді зареєстровано Програму діяльності Кабінету Міністрів, яка визначить стратегію, завдання та цілі діяльності Уряду, а також критерії досягнення цілей на наступні 5 років.

Очікується, що у результаті реалізації заходів Програми буде досягнуто зростання ВВП на 40 %, позитивних змін демографічної ситуації, створено 1 млн. робочих місць, приведено у хороший стан усі основні дороги (24 тис. км), збудовано 5 морських портів та 15 аеропортів, зменшено антропогенний вплив на навколишнє середовище.

Ми розглянули деякі галузі та зробили добірку найбільш значних змін, які пообіцяла досягнути нова влада.

Спрощення візового режиму

Програма передбачає збільшення кількості країн, в які українці зможуть в'їжджати без віз, та спрощення існуючого режиму поїздок до Мексики. До 2024 року будуть завершені відповідні переговори з Великобританією, Республікою Корея, Канадою, Японією, Австралією і іншими країнами.

Освіта

До 2024 року Уряд поставив завдання досягти таких показників у галузі освіти, як:

- охоплення 95% дітей від 4 до 6 років дошкільною освітою

- стимулювання та розвиток дошкільних навчальних закладів

- розширення форм здобуття дошкільної освіти

- зростання відсотку випускників шкіл, що обирають професійну (професійно-технічну та фахову передвищу) освіту після школи, щонайменше до 45%

- у кожній школі на кожні 300 дітей повинно бути мінімум 2 комп'ютерні класи по 15 комп'ютерів у кожному, швидкісний Wі-Fі Інтернет не менше 100 Мбіт/с

Щороку починаючи з 2021 року щонайменше 10% педагогічних працівників закладів освіти підвищуватимуть професійну кваліфікацію за новими програмами, буде активно стимулюватись розвиток науки. Українським вченим надаватиметься можливість розміщувати публікації у закордонних наукових виданнях.

Охорона здоров'я

- зменшення кількості інфекційних захворювань на 20%

- зменшення кількості випадків серцево-судинних захворювань у пацієнтів працездатного віку - 10%

- зменшення середньої тривалості госпіталізації пацієнтів на 20%

- зниження на 10% кількості випадків, коли внаслідок хвороби у людини знизилася працездатність

- зменшення рівня смертності на 5%

- збільшення очікуваної тривалості життя на 5%

Для цього уряд планує створити умови для лікування пацієнтів за визнаними світовими клінічними рекомендаціями та вдосконалити систему контролю якості медичних послуг, продовжить розвивати програма «доступні ліки» та поступово розширювати перелік безоплатних для пацієнта лікарських засобів. Пацієнт може отримати необхідні йому ліки у зручному для нього місці: кількість аптек, що компенсують ліки за програмою “Доступні ліки” - 22 000 одиниць; кількість найменувань ліків, що компенсуються, - 500 одиниць

Також планується вдосконалення системи екстреної медичної допомоги (час прибуття екстреної медичної допомоги: у місті до 10 хвилин, поза межами міст - до 20 хвилин ) та забезпечення безоплатних та безпечних пологів.

Соціальна політика

- збільшення кількості працевлаштованих до 40% від усіх осіб з інвалідністю, що є працездатними

- збільшення рівня фінансового забезпечення осіб з інвалідністю та осіб, які за ними доглядають, до рівня середньої заробітної плати в Україні

- забезпечення реабілітаційними заходами 100% осіб, які їх потребують

- забезпечення технічними засобами реабілітації на рівні 100% осіб, які їх потребують

- зменшення кількості випадків домашнього насильства

- зменшення відсотка сімей, що перебувають у стані бідності (нижче фактичного прожиткового)

- збільшення на 50% кількості непрацюючих працездатних осіб з числа малозабезпечених сімей, які повернулися на ринок праці або відкрили власну справу

- скорочення тривалості перебування сімей в складних життєвих обставинах

- особа похилого віку отримує забезпечення не нижче прожиткового мінімуму

Читайте також: Прив'язку соцвиплат до прожиткового мінімуму хочуть скасувати

Культура, молодь і спорт

Уряд збирається запроваджувати міри, які призведуть до збільшення вдвічі частки населення, яке бере участь в суспільному житті (до 12% - дорослого населення, до 25% - молоді), зростання до 40% кількості людей, що регулярно займаються спортом або фізичною активністю. Окрім цього, мають бути досягнені такі цілі:

- обсяг маніпулятивного контенту знизився вдвічі Споживання контенту держави-агресора знизилось вдвічі

- кількість закордонних туристів зростає як мінімум на 500 000 щороку

Так, будуть запущені програми, які стимулюватимуть школярів та молодь подорожувати Україною; программи для підтримки та розвитку певних видів спорту; велика увага буде приділена роботі з інформаційними атаками з боку країни агресора з метою зниження їх впливу на громадян України, зокрема через вжиття заходів для зменшення споживання контенту держави-агресора мінімум вдвічі.

Фінанси та бізнес

Уряд планує, що до 2024 року буде значно зменшено податкове навантаження на платників, для цього будуть запроваджені такі заходи:

- зменшення витрат та часу платників податків на податкове адміністрування

- зниження загального податкового навантаження

- зменшення перерозподілу ВВП через зведений бюджет і загалом через державний сектор

- зменшення кількості судових справ у податкових спорах

Для того, щоб стимулювати розвиток бізнесу, планується зменшити відсоткову ставку за кредитами, наданими у гривні.

Читайте також: Швидкий запуск міжнародних компаній: які ризики ховаються під термінами "на вчора"

Економіка

Передбачаються такі досягнення:

- скорочення середнього строку пошуку нової легальної роботи з 3,6 до 2 місяців

- зниження рівня безробіття з 9,6% до 5% та підвищення зайнятості працездатного населення з 66% до 70%

- збільшення експорту в 2 рази

- зменшення рівня ввізних мит (у тому числі інструментів торгового захисту) для топ-100 товарних ліній на топ-20 ринках експорту на 10%

- скорочення витрат часу на оформлення експорту для експортерів з 66 годин у 2018 році до 24 годин у 2024 році (у 2018 році в Україні - 66 годин, середнє значення по Європі та Центральній Азії - 24 години)

Очікується, що відкриття земельного ринку з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році.

Інфраструктура

Цілі в галузі транспорту сформовані дещо точніше, ніж в інших галузях. Зокрема, потрібно очікувати:

- зростання середньої безпечної швидкості поїздів щонайменше на 10%

- зменшення середніх витрат часу у дорозі для пасажирських і вантажних перевезень на 10%

- збільшення аеромобільності населення на 10% (з 5% до 15%)

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Розвиток громад та територій

Планується підвищити якість надання комунальних послуг, а також надати українцям комфортне та доступне житло. Для цього уряд буде працювати над підвищенням індексу задоволеності громадян житловими умовами (щороку на 5%).

Юстиція

Однією із головних цілей Уряд поставив доступність юридичного захисту для кожної людини, для цього мають бути досягнені такі показники:

- не менш як 50 % населення України знає про можливість отримати безоплатну правову допомогу від держави у разі необхідності (у 2018 році рівень обізнаності становив 23 %)

- не менше 75 % клієнтів задоволені якістю отриманої правової допомоги (за результатами дослідження, проведеного у серпні 2019 року, рівень задоволеності становив 57 %)

- сукупно розв'язано 80 проблем, констатованих у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах щодо України (від дати ратифікації Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод до 2018 року розв'язано 56 проблем)

Загалом, всі зазначені дії повинні призвести до таких результатів:

- економіка України (ВВП) зросте на 40%;

- буде створено 1 млн. нових робочих місць;

- залучено 50 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій;

- відбудеться очевидний розвиток інфраструктури, зокрема всі основні дороги (24 000 км) будуть приведені у хороший стан, активно розвиватиметься залізниця, побудовано 5 глибоководних портів та 15 аеропортів;

- кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму;

- рівень забруднення довкілля зменшиться принаймні на 20%;

- демографічний тренд буде позитивним (народжуватиметься і повертатиметься в Україну більше людей, ніж помиратиме і виїжджатиме).

Програма також містить завдання для МВС, МЗС, Міноборони.

Перед укладенням договору обов'язкового страхування ми рекомендуємо перевіряти свою страхову компанію. В майбутньому це заощадить як фінансові, так і часові витрати. Перевірити цю інформацію можна за допомогою системи перевірки і моніторингу CONTR AGENT. Це зручний сервіс, який за декілька хвилин відобразить повне досьє на кожну компанію в Україні. Для пошуку досить ввести назву/код ЄДРПОУ підприємства, ПІБ директора або засновника; ПІБ або ІНН ФОП. Оформити заявку на тестовий доступ до сервісу можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини