Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес отримав зміни у сфері ліцензування

2 жовтня 2019, 13:51
1792
0
Реклама

На засіданні 2 жовтня верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності» (законопроект № 1060).

Рішення прийняв 301 депутат.

Профільний комітет опрацював до другого читання 88 зауважень народних депутатів і врахував 75 із них.

Під час обговорення законопроекту в другому читанні народна депутатка Роксолана Підласа зазначила, що комітет, зокрема, виключив із документу згадки про врегулювання космічної діяльності, оскільки відповідні зміни пропонуються законопроектом № 1071.

«Нові види ліцензування можуть вводитись тільки після внесення змін до ст. 7 Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності»», - зазначила вона.

Законом внесено зміни в наступних сферах.

1. Зупинення дії ліцензії

Запроваджено нову санкцію за порушення у сфері ліцензування - зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково.

В пояснювальній записці йдеться про те, що зупинення дії ліцензії може бути більш ефективним заходом впливу, ніж анулювання ліцензії, оскільки його дія спрямована на недопущення вчинення ліцензіатом подальших порушень, має профілактичний характер та позбавляє ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності лише протягом певного строку.

Відповідно передбачено також порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена, та порядок оскарження такого зупинення.

2. Анулювання ліцензій

Включення нових підстав для анулювання ліцензії:

- у випадку визнання недієздатним, обмеження в дієздатності, визнання безвісно відсутнім, оголошення померлим ліцензіата;

- наявності акту про не усунення ліцензіатом протягом строку зупинення дії ліцензії порушень, що були підставою для її зупинення.

Виключення підстави для анулювання у випадку несплати ліцензіатом за видачу ліцензії.

3. Залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду

Встановлено нову підставу - наявність інформації про здійснення над суб'єктом господарювання контролю резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

4. Повторне подання заяви про отримання ліцензії

До заяви про отримання ліцензії додаються лише ті підтвердні документи, які стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви без розгляду, за умови, що попередньо подані документи, що знаходяться у ліцензійній справі, на цей момент зберегли свою актуальність.

5. Розширення ліцензійних умов

Встановлено обов'язковість включення до ліцензійних умов положень щодо доступності місць провадження господарської діяльності для маломобільних груп населення.

6. Розширення повноважень органів ліцензування

Зобов'язано Держказначейство надавати органам ліцензування доступ до інформації щодо внесення ліцензіатами плати за видачу ліцензій.

7. Оскарження дій органів ліцензування

Удосконалено процедуру оскарження дій органів до Експертно-апеляційної ради в частині визначення строку та порядку скасування органами ліцензування своїх рішень про анулювання ліцензії на підставі розпорядження ДРС.

Закон набуде чинності через два місяці з дня його опублікування, крім деяких змін, що вносяться до Закону «Про рекламу», які набудуть чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Читайте також:

- Які зміни очікують бізнес у сфері ліцензування

- в Україні буде два регулятори ринків фінансових послуг

- процедуру фінансової реструктуризації боржників змінять

Перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу

ЛІГА:ЗАКОН запрошує підприємців взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини