Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд зобов’язав виплатити працівнику премію, скасувавши дисциплінарне стягнення

2 жовтня 2019, 17:28
2337
0
Реклама

Суть справи: працівник звернувся з позовом до роботодавця про стягнення невиплаченої премії та скасування наказу. Позивач вказав, що до нього було застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани, внаслідок чого йому не нарахували премію за місяць. Позов мотивовано відсутністю підстав для оголошення догани, а також тим, що наказ було видано без погодження з виборним органом профспілки, членом якої він є.

Місцевий та апеляційний суди позовні вимоги задовольнили.

Колегія суддів Цивільного суду ВС залишила рішення судів попередніх інстанцій без змін.

Відповідно до ч. 2 ст. 252 КЗпП, зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного профспілкового органу, членами якого вони є.

Верховний Суд вказав, що позбавлення позивача премії було пов'язано саме з його притягненням до дисциплінарної відповідальності, оскільки в обґрунтування прийнятого рішення відповідач посилається на ст. 147, 151 КЗпП.

Колегія суддів визнала наказ про притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності незаконним та стягнула на його користь невиплачену премію.

Вам також буде цікаво, що роботодавцям заборонять цікавитись сімейним станом працівника.

Відповідну постанову по справі № 174/780/16-ц ВС прийняв 09.09.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Нагадаємо, що в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали, що можуть бути корисними при вирішенні спорів між роботодавцем і працівником. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- Звільнення співробітника за користування соцмережами

- Особливості трудових відносин з ІТ-фахівцем

Тестовий доступ до ІПС можна отримати тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини