Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податківці роз'яснили, як працюватиме механізм "кешбеків"

11 жовтня 2019, 10:30
8288
0
Реклама

ДПС роз'яснює положення законопроектів №1053-1 і №1073, якими змінюються правила користування і застосування РРО.

Про механізм «кешбек»

Податківці зазначили, що твердження про те, що податкова на свій розсуд визначатиме «правильний» чи «неправильний чек» - помилкове. Покупець зможе отримати частину штрафних санкцій, які були сплачені продавцем виключно за результатами перевірки скарги «про порушення платником податків встановленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням РРО». Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати покупцеві чек і цей чек має бути фіскальним. Можливості втручання людини у Систему обліку даних РРО практично виключені, а ДПС технічно не може видалити чеки окремого суб'єкта господарювання. Чек може відсутній у СОД РРО тільки з двох причин: чек не був фіскалізований, або «загубився» чи затримався з технічних причин, але вірогідність другого сценарію є вкрай незначною.

Нагадаємо, в Україні є бот-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів.

Про відсутність відповідальності покупця за недостовірну інформацію

Також є хибним твердження, що покупещь не несе відповідальність за недостовірну у скарзі. Будь-який заявник, що подає інформацію про такі порушення, має ідентифікувати себе через власний електронний кабінет платника податків. Тобто покупець фактично погоджується із тим, що податкова служба буде перевіряти не лише правомірність дій продавця, але, в першу чергу, - оцінювати достовірність документів, доданих до скарги. Це зводить ризики можливих маніпуляцій до мінімуму. Будь-яка компенсація можлива лише після завершення перевірки та стягнення санкцій. Також податківці звернули увагу, що покупці і зараз мають право звернутися зі скаргою на нефіскальний чек звичайним листом, що ускладнює ідентифікацію заявника та оцінку обґрунтованості його скарги.

Нагадаємо, що дізнатись про потрапляння компанії до графіка планових перевірок державних органів нагляду та контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, сервіс дозволяє перевірити інформацію щодо сплати податків вашими контрагентами та можливе їх включення до санкційних списків України, ЄС, США та інших країн. Сервіс можна протестувати.

Про штрафи у розмірі 250 %

Жодний із прийнятих законів не передбачає застосування штрафу у розмірі 250 % вартості проданого з порушенням товару. За діючими правилами і до набрання чинності положеннями законопроекту №1053-1 (через шість місяців з дати опублікування відповідного закону) штраф за непроведення розрахункових операцій через РРО, вчинене вперше, складає 1 грн. За кожне наступне порушення з боку того ж продавця - цей штраф складатиме вже 100 % вартості проданих з порушенням товарів.

За новими правилами (тобто з дня набрання чинності закону) і до 1 жовтня 2020 року штраф за таке порушення, допущене вперше, складатиме 10 % вартості проданих з порушеннями товарів, за кожне наступне - 50 %.

З 1 жовтня 2020 року (одночасно із запровадженням механізму «кешбек») штрафи становитимуть 100 % вартості проданих з порушеннями товарів за перший випадок, і 150 % - за кожний наступний.

ДПС закликає дочекатися оприлюднення текстів законів і не робити поспішних висновків на підставі самих припущень.

Нагадаємо, 20 вересня ВР ухвалила закони про е-чеки та кешбек. Детальніше про норми законопроектів №1073 і №1053-1 читайте тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини