Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перевезення акумуляторів від ноутбуків і фотоапаратів в літаку: обмеження і заборони

22 листопада 2019, 13:00
13838
0
Реклама

Білоруський журналіст Алесь Сіліч, який летів з Мінська до Брюсселя з пересадкою в Ризі авіакомпанією airBaltic здав в багаж при вильоті три запасних акумулятори для своєї відеокамери, оскільки в ручну поклажу вони не вмістилися.

В Брюсселі кореспондент замість елементів живлення знайшов акт про вилучення, який склали співробітники аеропорту Рига. Про це стало відомо з поста, який журналіст розмістив на своїй сторінці в Facebook.

Чому акумулятори не можна перевозити в літаку?

Літій-іонні акумулятори вважаються потенційними джерелами загоряння на борту літака, саме тому Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) наклала обмеження на умови їх перевезення.

Запасні акумулятори та зовнішні акумулятори (повербанкі) заборонено провозити в багажі. Їх можна взяти тільки в ручну поклажу.

Якщо акумулятор вставлено в ноутбук, мобільний телефон або інший пристрій, і його питома потужність не перевищує 100 Вт-год, його можна перевозити в багажі. Пристрій з акумулятором має бути повністю вимкнено і упаковано так, щоб не допустити випадкового включення.

Які акумулятори та в якій кількості можна взяти з собою?

Згідно з правилами IATA, кожен пасажир може взяти з собою до 15 електронних пристроїв в ручній поклажі або багажі та перевозити тільки в ручній поклажі до 20 акумуляторів, питома потужність яких не перевищує 100 Вт-год.

Якщо питома потужність акумулятора в пристрої становить від 100 до 160 Вт-год, його можна провозити як в багажі, так і ручної поклажі, але необхідно отримати дозвіл авіаперевізника.

Також дозвіл авіакомпанії потрібно на провезення запасних акумуляторів з удільною потужністю 100-160 Вт-год. Їх можна взяти тільки в ручну поклажу в кількості до двох штук.

Електронні сигарети

Електронні сигарети або сигари та інші типи електронних пристроїв для куріння можуть перевозитися тільки в ручній поклажі. Зарядка таких пристроїв на борту літака заборонена. Пасажири повинні вжити заходів для запобігання випадкового їх увімкнення.

Розумні валізи (smart luggage)

Останнім часом на ринку з'явилися чемодани- «самоходи», які самі слідують за власником. Сучасні валізи можуть поставлятися з інтегрованими акумуляторами або павербанками.

Якщо така валіза перевозиться в багажі, акумулятор необхідно зняти і перевозити в ручній поклажі. Якщо акумулятор є незнімним, чемодан заборонено здавати в багаж - його можна взяти тільки як ручну поклажу в салон літака. Виняток становлять валізи, в яких в якості джерела живлення встановлені мініатюрні літій-іонні акумулятори розміром з гудзик.

Якщо вам потрібен кваліфікований юрист - скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Читайте також:

- Змінились правила перевезення домашніх тварин за кордон

- Як повернути гроші за квитки на поїзд (інфографіка)

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини