Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В електронному кабінеті платників податків з’являться повідомлення про перевірки

9 грудня 2019, 09:00
3295
0
Реклама

70 народних депутатів зареєстрували законопроект №2524, яким пропонують удосконалити роботу з електронним кабінетом платника податків.

Зокрема, пропонується:

  • відображати в електронному кабінеті податкові повідомлення з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок та звірок;

  • контролюючий орган повинен буде вести листування з платниками податків, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет;

  • скасувати вимогу подавати заяву на приєднання до договору про визнання електронних документів після реєстрації або оновлення ключів кваліфікованого електронного підпису;

  • запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;

  • в електронному кабінеті будуть міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом.

  • спрощення механізму доведення платником податків відсутності його відповідальності у разі помилок через технічний збій у роботі електронного кабінету. Для цього скасують необхідність підтвердження технічним адміністратором факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

  • скасувати вимогу обов'язкової реєстрації книги обліку доходів та книгу обліку доходів та витрат, а також скасувати обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Крім того, з переліку функцій електронного кабінету платника податків виключаються функції, пов'язані зі здійсненням митної діяльності, що обумовлено розділенням податкової та митної служб України.

Щоб отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, скористайтесь новою функцією «Стан розрахунків з бюджетом» у сервісі Liga:REPORT.

Читайте також:

Держбюджет 2020: скільки ФОП платитиме за себе і працівників

Податкова знижка на іпотеку, навчання та ГБО: за що можна повернути частину ПДФО

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини