Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки почнуть перевіряти походження криптовалют при великих операціях

24 січня 2020, 16:40
1720
0
Реклама

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, в інтерв'ю для онлайн-видання MC Today Міністр фінансів Оксана Маркарова розповіла про деякі аспекти Закону про фінансовий моніторинг, норми якого набудуть чинності у квітні 2020 року. В документі містяться норми, які впроваджують в легальне поле криптовалюти - цього вимагають європейські директиви та рекомендіції FATF.

Згідно з оновленим законом в Україні під фінансовий моніторинг будуть підпадати операції з віртуальними активами. За словами Маркарової, під перевірку будуть підпадати ті суб'єкти, що здійснюють платежі у криптовалютах на суму більше 30 тис. грн в еквіваленті. Вони мають одноразово надати вичерпну інформацію про походження і призначення своїх віртуальних активів біржі, обміннику, банку або компанії, через яку регулярно здійснюють операції.

Також перевірку здійснюватиме Держфінмоніторинг, який матиме доступ до аналітичного продукту, який дозволяє проводити розслідування джерел походження криптоактивів і напрямів їх використання. Якщо комплексне розслідування виявить незаконно здобуті кошти, криптогаманці будуть заблоковані, а незаконно здобуті кошти - вилучені. Проте зупиняти операції, і на цьому наголосила Маркарова, поки що неможливо.

Маркарова розповіла, що при Комітеті цифрової трансформації ВР створена міжвідомча робоча група, яка упродовж наступних чотирьох місяців має розробити спеціальний закон про регулювання обігу віртуальних активів в Україні.

Отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, можна за допомогою нової функції «Стан розрахунків з бюджетом» у сервісі Liga:REPORT. Спростити процес сплати податків та подачу звітності до держорганів допоможе бот-бухгалтер ReporTax для ФОП. ReporTax показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Читайте також:

В Україні посилять контроль за грошовими переказами

НБУ зобов'язав банки розміщувати на своїх сайтах кредитні калькулятори

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини