Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Від сплати ЄСВ хочуть звільнити дві групи платників

Реклама

Верховна Рада на засіданні 4 лютого прийняла за основу законопроект № 2166 щодо усунення дискримінації за колом платників ЄСВ.

Зміни планується внести в Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Планується, що ЄСВ не сплачуватимуть взяті на облік ФОПи, які одночасно провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність), або провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Зазначимо, що чинними нормами Закону платники ЄСВ розмежовані на фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Також пропонується звільнити від обов'язку сплати ЄСВ пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Тобто надати їм таку ж пільгу, яку мають інші пенсіонери.

Читайте також: підприємець може не платити ЄСВ, якщо він є пенсіонером

У випадку прийняття відповідного Закону, він набере чинності в день, наступний за днем його опублікування.

Сплачувати податки і подавати звітність вчасно допоможе бот-бухгалтер ReporTax. Бот самостійно заповнить і відправить звіти до податкової. А про прийняття звіту повідомить на електронну пошту.

Зверніть також увагу:

Скільки ФОП повинен платити податків за себе і працівників в 2020 році

Єдиний податок 2020: звітність підприємця

Борг з ЄСВ не є податковим боргом

ФОП без доходів та ЄСВ: сплачувати чи ні

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини