Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати пропонують запровадити прогресивну ставку ПДФО

Реклама

17 лютого 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3076 щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором окремих доходів та запровадження прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб.

Запропонований депутатами від партії "Слуга народу" законопроект вносить зміни до Податкового кодексу.

Пропонується звільнити від оподаткування ПДФО та військовим збором доходи фізичних осіб у формі процентів за депозитами.

Як зазначено у пояснювальній записці, запропоноване скасування оподаткування доходів фізичних осіб у формі процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, а також у вигляді процентного або дисконтного доходу за іменним ощадним (депозитним) сертифікатом та процентів на вклад (внесок) до кредитної спілки, дозволить мотивувати населення до розміщення грошових коштів у банках, збільшить ліквідність банків та забезпечить подальший притік грошових коштів в економіку України.

Крім того, законтворці пропонують встановити розмір мінімального неоподатковуваного доходу для фізичних осіб з невеликим та середнім розміром місячного доходу, що дорівнюватиме розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня відповідного року, та що звільнятиметься від оподаткування ПДФО та військовим збором.

Нагадуємо, що завжди актуальний розмір мінімальної заробітної плати легко можна дізнатися в модулі «Довідники» ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши повнофункціональний тестовий доступ.

Запропонованим законопроектом пропонується передбачити, що особи, рівень місячного доходу яких не перевищує 15-кратний розмір мінімальної заробітної плати (70 845 грн у 2020 році), мають право зменшити свій місячний оподатковуваний дохід на суму мінімального неоподатковуваного доходу фізичних осіб, який визначається як розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Доходи, до яких може бути застосований мінімальний неоподатковуваний дохід, включають заробітну плату, винагороди та інші виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, та доходи самозайнятих осіб.

Також депутати пропонують встановити прогресивну ставку податку на доходи фізичних осіб залежно від місячного чи сукупного річного рівня доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно-правового договору, та доходів самозайнятих осіб.

Рівень місячного доходу

Ставка податку

База для застосування ставки податку

До 5 розмірів мінімальної заробітної плати включно

15%

Оподатковуваний дохід за вирахуванням суми мінімального неоподатковуваного доходу, якщо застосовується

Від 5 до 15 розмірів мінімальної заробітної плати включно

18%

Оподатковуваний дохід за вирахуванням суми мінімального неоподатковуваного доходу, якщо застосовується

Від 15 до 50 розмірів мінімальної заробітної плати включно

21%

Сума перевищення оподатковуваного доходу - 15 розмірів мінімальної заробітної плати; при цьому право на вирахування суми мінімального неоподатковуваного доходу відсутнє

Від 50 до 200 розмірів мінімальної заробітної плати включно

24%

Сума перевищення оподатковуваного доходу - 50 розмірів мінімальної заробітної плати; при цьому право на вирахування суми мінімального неоподатковуваного доходу відсутнє

Більше 200 розмірів мінімальної заробітної плати

27%

Сума перевищення оподатковуваного доходу - 200 розмірів мінімальної заробітної плати; при цьому право на вирахування суми мінімального неоподатковуваного доходу відсутнє

Нагадає підприємцям, коли платити податки і подавати звіти бот-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Також читайте:

Як повернути гроші за товар, при цьому залишивши його собі;

Податок на нерухоме майно: коли можна не сплачувати;

Коли зі страхової виплати потрібно сплатити ПДФО.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини